Makine Haber

Schneider Electric’in Global Güvenlik Laboratuvarı CREST akreditasyonunu aldı

Schneider Electric, teknik siber güvenlik sektörünü temsil eden uluslararası kâr amacı gütmeyen akreditasyon ve sertifikasyon kuruluşu olan CREST’ten akreditasyon alan ilk büyük endüstriyel kontrol ve enerji yönetim ürün ve sistemleri satıcısı oldu.

Schneider Electric’in Global Güvenlik Laboratuvarı CREST akreditasyonunu aldı

Schneider Electric, CREST akreditasyonunu alan ilk büyük endüstriyel kontrol ve enerji yönetim ürün ve sistemleri satıcısı oldu. Teknik siber güvenlik sektörünü temsil eden uluslararası kâr amacı gütmeyen akreditasyon ve sertifikasyon kuruluşu olan CREST; Schneider Electric’in iş prosesleri, veri güvenliği ve sızma testi metodolojilerine dair sıkı bir değerlendirmenin ardından, Schneider Electric’in ürün güvenliği ekiplerinin şirket ürünleri ve sistemlerinin esneklik ve güvenliğini test etme konusundaki beceri ve yetkinliğini onayladı. Schneider Electric’in proses ve yeteneklerinin gücünü garanti eden sertifika, şirketin ürün sızma testleri konusunda uzmanlaşan Global Güvenlik Laboratuvarları için geçerli.

Jaeckle: “Uygulamalarımızı geliştirme yaklaşımımıza dair bir gösterge”
Schneider Electric Ürün Güvenliği Müdürü Klaus Jaeckle, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şöyle konuştu: “Schneider Electric, dijital ekosistem çapında güveni koruyan güvenli ürün ve sistemler üretme konusunda sarsılmaz bir kararlılığa sahip. CREST akreditasyonu; müşterilerimizin yeni tehditlerle ve tehdit vektörleriyle başa çıkmasına daha fazla yardımcı olmak için tekliflerimizi sürekli güçlendirme ve uygulamalarımızı geliştirme yaklaşımımıza dair bir gösterge. Yürürlükteki ISA/IEC 62443-4-1 siber güvenlik standardına uygun olduğu tasdik edilmiş bir tasarımdan güvenli geliştirme yaşam döngüsü prosesi izliyoruz. Sızma testi, bu prosesin zorunlu ve önemli bir parçası ve siber güvenliğin ürün geliştirmenin her aşamasında göz önünde bulundurulmasını sağlıyor. Proseslerimizi, ürünlerimizi ve çalışanlarımızı güçlendirmeye devam ederek; müşterilerimizin ihtiyaçları ve tehditleri değişirken bile onlara daha güvenli bir ortama giden bir yol sunuyoruz.”

Glover: “Schneider Electric’e hoş geldiniz demekten memnuniyet duyuyorum”
CREST Başkanı Ian Glover ise, “Akredite bir CREST üyesi olan Schneider Electric’e hoş geldiniz demekten memnuniyet duyuyorum. CREST akreditasyonu; Schneider Electric ürün ve sistem sızdırma testinin zorlu bir değerlendirme sürecinden geçtiğini ve sınıfının en iyisi veri işleme prosesleri, kalite güvence politikaları ve teknik metodolojilerle desteklendiğini gösteriyor. Bu akreditasyon, Schneider Electric’in global müşteri ve ortakları için ek bir güven katmanıdır ve şirketin günümüzün en acil siber güvenlik sorunlarını çözmeye yardımcı olma taahhüdünü onaylar” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ