Makine Haber

Hatiboğlu: “Tüm faaliyetlerimizi sürdürülebilirlik odağında yürütüyoruz”

Gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak için tüm faaliyetlerini sürdürülebilirlik odağında yürüttüklerini belirten ASAŞ Genel Müdürü Derya Hatiboğlu, sıfır karbon hedeflerine daha da yaklaşmak için sürdürülebilir teknolojiler ve süreçlere yatırım yapmaya devam ettiklerini aktardı.

  • 20 Aralık 2023
Hatiboğlu: “Tüm faaliyetlerimizi sürdürülebilirlik odağında yürütüyoruz”

ASAŞ’ın Sürdürülebilirlik Raporu’nun dördüncüsü, şirketin 1 Ocak-31 Aralık 2022 tarihleri arasında Sakarya Akyazı’daki 5 üretim merkezi, İstanbul’daki genel merkez ile Almanya Neuwied’deki tesisinde yürüttüğü çalışmaları kapsıyor. ASAŞ Genel Müdürü Derya Hatiboğlu, ‘Değer odaklı, güvenilir ve sürdürülebilir büyüme’ mottosu ile çıktıkları yolda; Paylaşımcı, Çevreye Saygılı, Güvenilir ve Sürdürülebilir Kalkınma Odaklı bir iş yolu benimsediklerini belirterek, “Tüm değer zincirimizde, paydaşlarımızla birlikte bu yaklaşım çerçevesinde ilerliyoruz. Sürdürülebilirlik Raporumuz ile benimsediğimiz saygılı iş anlayışını vurguluyor, attığımız ve atacağımız tüm adımları şeffaf şekilde tüm paydaşlarımız ve kamuoyu ile paylaşıyoruz” dedi.

“Tüm faaliyetlerimizi sürdürülebilirlik odağında yürütüyoruz”
Derya Hatiboğlu, gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak için tüm faaliyetlerini sürdürülebilirlik odağında yürüttüklerini belirterek şunları söyledi: “Kendi iş süreçlerimizde karbon ayak izimizi azaltıp enerji verimliliğimizi artırarak daha düşük emisyon değerlerine ulaşmak ve sıfır karbon hedefimize daha da yaklaşmak için sürdürülebilir teknolojiler ve süreçlere yatırım yapmaya devam ediyoruz. Attığımız adımlarda sürdürülebilirlik ilkelerine uygun kararlar alıyor, döngüselliği iş süreçlerimizin merkezine yerleştiriyoruz. Bu süreçteki planlarımızı kısa, orta ve uzun vadeli aksiyonları içerecek şekilde hazırlıyoruz.”

“Güçlü adımlar atmaya devam edeceğiz”
Alüminyumun sorumlu üretimini, tedarikini ve yönetimini iş birliği içinde teşvik etmek için çalışan Alüminyum Yönetim Girişimi’nin (ASI) gerçekleştirdiği denetimden bu yıl da geçtiklerini aktaran Hatiboğlu, şunları söyledi: “ASI Performans Standardı Sertifikası’nın gereklerini eksiksiz olarak yerine getirdik. Aynı zamanda 12 ürün çeşidimiz için LCA ve EPD Belgelendirme sürecini tamamladık. Avrupa Yeşil Mutabakatı çerçevesinde 2050 yılı için hedeflenen net ‘0’ karbon hedefine giden yolculuğumuzda net hedefler tespit ederek güçlü adımlar atmaya devam edeceğiz.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ