Makine Haber

Schneider Electric, solunum cihazı üretimi projesini uzmanlığı ile destekliyor

Schneider Electric, SSN Makine tarafından Ekare Kontrol ortaklığında başlatılan solunum cihazı üretimi projesine ürün ve uzmanlığı ile destek sunuyor. Prototip aşaması tamamlanan solunum cihazlarının, sertifikasyon sürecinden sonra sağlık alanında kritik bir ihtiyaca çözüm sunması hedefleniyor.

  • 15 Haziran 2020
Schneider Electric, solunum cihazı üretimi projesini uzmanlığı ile destekliyor

Schneider Electric, makine üreticisi SSN Makina ve makine entegratörü Ekare Kontrol iş birliği ile geliştirilen solunum cihazı projesini EcoStruxure teknolojisi ve uzmanlığı ile destekliyor. Söz konusu projenin, mevcut küresel salgın ile birlikte hayati önemi artan solunum cihazlarına olan talebi karşılayarak çözümün bir parçası olması hedefleniyor
Projenin toplum sağlığı ve Türkiye’nin teknoloji ile çözüm üretme becerileri açısından önemli olduğunu ifade eden Schneider Electric Türkiye, Orta Asya ve Pakistan Endüstri İş Birimi Genel Müdür Yardımcısı Esin Gül, “Tüm dünyayı etkisi altın alan küresel salgın nedeniyle tıbbi cihazlara olan ihtiyaç her zamankinden çok daha kritik bir öneme sahip. Bu ihtiyaçların yeni nesil teknolojiler sayesinde hızlı ve esnek bir şekilde karşılanmasının mümkün olduğunu gözler önüne seren ventilatör projesinde çözüm ortağı olarak yer almaktan memnuniyet duyuyoruz. İnanıyoruz ki; SSN Makina ve Ekare Kontrol’ün titiz çalışmaları ile Schneider Electric’in uzmanlığının birleştiği bu proje, sertifikasyon sürecini de tamamlayarak küresel salgınla mücadelede kritik bir rol üstlenecek ve insanlığa hizmet edecek” ifadelerini kullandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ