Makine Haber

Boysan: “Bu yılı yüzde 50 ciro ve yüzde 100 ihracat artışıyla kapatacağız”

İhracat rakamlarını en az iki katına çıkararak, bu yılı yüzde 50 ciro ve yüzde 100 ihracat artışı ile kapatacaklarını ifade eden Bomaksan Genel Müdürü R. Bora Boysan, AB ülkeleri başta olmak üzere Rusya, Türk Cumhuriyetleri ve ABD pazarına yoğunlaşacaklarını aktardı.

  • 19 Kasım 2021
Boysan: “Bu yılı yüzde 50 ciro ve yüzde 100 ihracat artışıyla kapatacağız”

Endüstriyel tesislerin toz, gaz ve duman problemlerine yönelik çözümler geliştiren Bomaksan, 2022’yi ‘büyüme yılı’ ilan etti. Yeni yatırımlarla üretim kapasitesini artırmaya odaklanan şirket, gelecek yıl için yüzde 70 büyüme hedefi koydu.
2021’in pandeminin zorlu koşullarına rağmen verimli geçtiğini ve söz konusu dönemi yüzde 50 ciro artışıyla kapatacaklarını belirten Bomaksan Genel Müdürü R. Bora Boysan, “Türkiye’nin gelişen ekonomisine paralel olarak biz de 2022’yi büyüme yılı olarak benimsedik. Gerek tesis, gerekse yeni ürün ve Ar-Ge alanında gerçekleştirdiğimiz yatırımların meyvesini 2022 ve sonrasında almaya başlayacağız. Yeni yılda yüzde 70 büyüyeceğiz” dedi.

“Ar-Ge çalışmalarımız artarak sürecek”
2022’nin hem Türkiye ekonomisi, hem de sektör açısından toparlanma yılı olacağını ifade eden Boysan, odaklanmayı planladıkları alanların başında Ar-Ge’nin olduğunu söyledi. Boysan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Müşterilerimizin değişen talep ve ihtiyaçlarını yakından takip ediyoruz. Bu yılki Ar-Ge yatırımlarımızın ana odağını Boa Air markamızla ürün gamımıza yeni eklediğimiz temiz hava dolapları oluşturdu. Pandeminin de etkisiyle öne çıkan hava kirliliğini azaltmaya ve Covid 19 virüsünün havayla bulaşmasını engellemeye dönük yeni ürünler geliştirdik. Yakın zamanda Boa ürün ailesini genişletmek ve alternatif teknolojilerle donatmak adına Ar-Ge çalışmalarımız artarak sürecek. Açacağımız yeni fabrikanın devreye girmesiyle üretim kapasitemiz dört kat artacak. Büyümenin dinamiği kapasite artırımı, ihracat ve Ar-Ge olacak. Ar-Ge yatırımlarımızı artırarak, farklı ihtiyaçlara hitap eden ürün gamımızı genişletmeye ve Türkiye’nin havasını değiştirmeye devam edeceğiz.”

“Global arenada pazar payımızı artırmayı planlıyoruz”
Türkiye’nin kaliteli ve rekabetçi üretimi ile ihracatta önemli avantajlar sağladığını ifade eden Bora Boysan, Boa Air markalı temiz hava dolaplarıyla başta Avrupa ülkelerinde olmak üzere global arenada pazar paylarını artırmayı planladıklarını vurguladı. Yeni ihracat pazarlarını da radarlarına aldıklarını dile getiren Boysan, sözlerini şöyle tamamladı: “İhracat rakamlarımızı en az iki katına çıkararak, bu yılı yüzde 50 ciro ve yüzde 100 ihracat artışıyla kapatacağız. İhracat atağımız 2022’de de sürecek. Yeni yılda ihracatın cirodaki payını yüzde 40’a çıkarmayı hedefliyoruz. Şu anda; Almanya, Libya, Slovenya, Moldova, Belçika, İsrail, Polonya, Portekiz, İtalya ve İngiltere olmak üzere 15’ten fazla ülkeye ihracatımız var. Bu listeye yeni ülkeler ekleyeceğiz. AB ülkeleri başta olmak üzere Rusya, Türk Cumhuriyetleri ve ABD pazarına yoğunlaşacağız.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ