Makine Haber

Tomuş: “e-Dönüşüm sayesinde her yıl 100 bin ağaç kesilmekten kurtuluyor”

e-Dönüşüm tebliği kapsamında brüt satış hasılatının 10 milyon TL’den 5 milyon TL’ye düşmesi, e-Dönüşüm kapsamına giren işletme sayısını artıracak. Söz konusu tebliğ çerçevesinde, 100 binden fazla işletmenin e-Fatura’ya geçiş yapması bekleniyor.

  • 30 Aralık 2019
Tomuş: “e-Dönüşüm sayesinde her yıl 100 bin ağaç kesilmekten kurtuluyor”

e-Dönüşüm tebliği kapsamında brüt satış hasılatının 10 milyon TL’den 5 milyon TL’ye düşmesi, e-Dönüşüm kapsamına giren işletme sayısını artıracak. Aynı zamanda, gönüllü geçişlerde de ciddi oranda artış gözleniyor.
Zorunlu geçişle birlikte 100 binden fazla işletmenin e-Fatura’ya geçiş yapmasının beklendiğini söyleyen Mikro Yazılım Genel Müdürü Alpaslan Tomuş, “Bugüne kadar yaklaşık 25 milyar fatura elektronik ortamda oluşturulurken; bu sayede yaklaşık 2,5 milyar TL tasarruf sağlandı. Mikro Yazılım da, sahip olduğu pazar payı ile bu tasarrufun hayata geçirilmesinde önemli bir rol üstlendi. İşletmeler, e-Dönüşüm ile operasyonel masraflarını azaltırken; maliyet ve zaman yönetimini de kolaylaştırıyorlar. e-Dönüşüm sayesinde, her yıl ortalama 100 bin ağaç kesilmekten kurtuluyor. Böylece, çevresel bir sorun olan kâğıt tüketimi de minimuma indirilmiş oluyor” diye konuştu.

“En büyük e-Dönüşüm entegratörlerinden biriyiz”
Mikro Yazılım’ın Türkiye’nin en büyük e-Dönüşüm entegratörlerinden biri olduğunu ifade eden Tomuş, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Bir yazılım servis şirketi olarak, müşterilerimize sürekli yaşayan ve gelişen çözümler sunuyoruz. Ekiplerimiz; sürekli olarak sahada, mevcut ve potansiyel müşterilerimizin yanında çalışıyor, onların ihtiyaçlarını anlıyor, dinliyor ve bu doğrultuda yazılımlarımıza yön veriyorlar. Sadece son 1 yılda ürünlerimizde 1.000’in üzerinde yeni fonksiyon eklendi ve geliştirme yapıldı. 300 iş ortağımızla ve merkezde biz olmak üzere, her zaman zor anlarında müşterilerimizin yanında olmayı görev edindik. Sürekli olarak hizmet kalitemizi artıracak çalışmalar ve yatırımlar yapıyoruz. Yazılımlarımızı uluslararası standartlarda ürün yönetim yaklaşımı ile geliştiriyoruz.”

“Müşteri portföyümüzü daha da genişletmeyi hedefliyoruz”
2020’de müşteri portföylerini daha da genişletmeyi hedeflediklerini belirten Alpaslan Tomuş, 2020’de e-Fatura ve e-Arşivdeki zorunluluk kapsamlarının değişmesiyle birlikte dijital dönüşümün daha da hız kazanacağını aktardı. Tomuş, “e-Dönüşüm pazarının yüzde 22’sine hizmet veriyoruz. e-Dönüşüm çözümlerimizle birlikte, 2020’de de KOBİ’lerin çalışmalarına hız kazandıracak ürünler sunacağız” diyerek sözlerini noktaladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ