GEN24 Plus hibrit inverter, tek fazlı pazarlar için Primo olarak da sunulacak

Piyasaya 3.0-6.0 kW arası güç sınıflarında sunulacak olan yenilikçi GEN24 Plus hibrit inverter; maksimum verim, mümkün olan en üst seviyede esneklik ve kolay kullanım özelliklerini, cazip bir dış görünüm ve yüksek teknolojiyle birleştirecek.

  • 23 Mart 2021
GEN24 Plus hibrit inverter, tek fazlı pazarlar için Primo olarak da sunulacak

Fronius

Yenilikçi GEN24 Plus hibrit inverter, 2021’in Mart ayından itibaren tek fazlı pazarlar için Primo olarak da sunulacak. Piyasaya 3.0-6.0 kW arası güç sınıflarında sunulacak olan cihaz; maksimum verim, mümkün olan en üst seviyede esneklik ve kolay kullanım özelliklerini, cazip bir dış görünüm ve yüksek teknolojiyle birleştirecek. Ürün kolay devreye alma, gerçek zamanlı tesis görüntüleme ve akıllı telefon veya tablet yoluyla 7/24 servis desteğiyle tamamlanmaktadır.

Hackl: “Kilometre taşı niteliğinde”
Fronius International GmbH Solar Elektronik Bölümü Müdürü Martin Hackl, “Primo GEN24 Plus bizim ilk tek fazlı hibrit inverterimiz ve böylelikle 24 saat güneş vizyonumuza ulaşmak için yeni bir kilometre taşı. Hedefimiz; tüm ürün kullanım süresi boyunca sürdürülebilirliğe dair tüm noktaları dikkate alan, çok yönlü ve kompakt bir All-in-One inverter geliştirmekti. Primo; enerji, depolama, mobilite, ısıtma veya soğutma sektörlerini birleştirmek için sayısız açık arabirimler öngörmektedir. Cihazımızı, uzun yıllar boyunca fotovoltaik tesisin maksimum verimle çalışması için, geleceğe hazır teknolojilerle donattık” dedi.

Depolama ve acil akım beslemesi sayesinde artı değer
Gündüz elde edilen güneş enerjisini geceleri kullanmak, üretilen enerjinin kişisel olarak kullanılma oranını yükseltmekte ve ana şebekeden bağımsızlığı artırmaktadır. Bu sebeple Primo GEN24 Plus, ev depolama sistemleriyle uyumludur ve yüksek şarj ve deşarj gücüyle öne çıkmaktadır. Geliştirilmiş Multi Flow Technology eş zamanlı enerji akışı sağladığı ve bunları akıllı bir şekilde yönettiği için, maksimum enerji verimi mümkün kılmaktadır. Fotovoltaik tesisin baştan itibaren mi yoksa sonradan mı bir depoyla donatıldığının da bir önemi yoktur; gerekli olan her şey inverterde zaten mevcuttur.

PV Point: Aküsüz temel acil akım beslemesi
GEN24 Plus’da bir yenilik de PV Point’dir: Acil akım durumları için donanımlı bir priz. Bu priz, akü olmadan da ilk başta temel acil akım beslemesi sağlamaktadır. Böylelikle; laptop, akıllı telefon veya küçük dondurucular gibi vazgeçilmez cihazlar çalıştırılmaya devam edilebilmektedir.
Bir enerji deposu mevcutsa, Primo komple bir yedekleme imkânı sunmakta ve tüm hane için acil akım temin etmektedir. GEN24 Plus sayesinde, acil akım durumunda bile güncel üretilen akımı kullanmak ve gerekirse fazlalığı aküye depolamak mümkündür.

Paralel işletim sayesinde daha fazla depo kapasitesi
Modüler yapılı BYD Battery-Box Premium HVS/HVM’le paralel işletim, GEN24 Plus ile kombinasyon durumunda 57,96 kWh’ye kadar depolama kapasitesi mümkün kılmaktadır. Bu şekilde ticari uygulamalar için depolama çözümleri, elektrikli filo parkları için akıllı şarj çözümleri veya dizel işletimi acil akım ünitesi için uygun ve sürdürülebilir bir alternatif sağlanabilmektedir.
Fronius’un SuperFlex Design’i, FV tesis düzenlemesinde mümkün olan en üst seviyede özgürlük garanti etmekte ve Active Cooling Technology’sini daha da ileriye taşımaktadır. Primo GEN24 Plus; asılı, yatay veya bir montaj açısına, araya, içeriye veya dışarıya monte edilebilir. Hava çevreden çekilmekte ve yenilikçi soğutma kanatçıkları üzerinden dışarıya verilmektedir. Böylelikle Primo, yüksek sıcaklıklarda bile daima serin bir başlığı korumakta ve tam kapasite performans sağlamaktadır. Bunun sonucunda da, inverterin adeta kalbi olan hassas güç elektroniği, ‘Hotspot’ diye adlandırılan sıcak noktalardan korunmakta ve kullanım ömrü uzamaktadır.
Primo GEN24 Plus’un DC giriş gerilim aralığı 65 Volt’tan başlamakta ve 600 Volt’a kadar uzanmaktadır. Böylelikle de, üç modülden bile itibaren demetler yapılabilmektedir. Ayrı bir pil girişi ve standart olarak mevcut olan iki maksimum güç noktası; girintili, çatı çıkıntılı ve dış cephe modülleri veya garaj çatıları gibi kombinasyonlara sahip karmaşık çatı alanlarında bile çok sayıda imkân sunmaktadır. Ayrıca, Dynamic Peak Manager’in gölgelendirme toleranslı algoritması, maksimum verişim sürekli hesaplanmasını sağlamaktadır.

Kolay montaj ve piyasadaki en iyi servis konsepti
Tüm Fronius GEN24 Plus inverterleri Push-in yaylı klemansler, hızlı kilitli vidalar ve sevilen kolay duvar montaj sistemi sayesinde hızlıca monte edilebilmektedir. Fronius, kolay bir devreye alma, gerçek zamanlı bir tesis görüntüleme ve daha da hızlı bir servis hizmeti için; tesisatçılara, servis teknisyenlerine ve kullanıcılara, Solar.start, Solar.web ve Solar.SOS sayesinde, akıllı telefon veya tabletle daima ve her yerde kullanıma hazır olan üç kullanıcı dostu uygulama sunmaktadır.
Fronius, pratik platin değişimi ve piyasadaki en iyi servis hizmeti ile yıllardır öndedir. Elbette GEN24 Plus cihazlarında da, tekli parçaların kolayca değiştirilmesi veya ek donatım temin edilmesi mümkündür. Servis teknisyeni, küçük arızalarda Solar.web üzerinden uzaktan erişim imkânına sahiptir ve tüm tesisler için otomatik bir servis bildirimi alır. Böylelikle; uzaktan bile servis müdahalesi için hazırlık yapabilmekte, gerekli parçaları sipariş edebilmekte ve sonrasında yerinde mükemmel bir servis hizmeti sunabilmektedir. Bu durum, özellikle zaman ve masraf bakımından verimlidir ve müşteri memnuniyeti sağlar.

Yakında daha fazla GEN24 eklenecek
Fronius GEN24 ailesine Nisan ayında yeni üyeler katılacak. Üç fazlı Symo GEN24 Plus 3.0, 4.0 ve 5.0 kW gibi daha küçük güç sınıflarında da sunulacak. Dolayısıyla, GEN24 ailesi 3.0 ilâ 10.0 kW arası tüm güç yelpazesini kapsayacak.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ