Makine Haber

2030’da yapılacak işlerin yüzde 85’i keşfedilmeyi bekliyor

Dell Technologies Forum 2020’de, 2030 yolculuğunda şirketlerin neler yapması gerektiği Intel ve Microsoft’un küresel desteği ile İstanbul’da tartışıldı. Tam zamanlı işlerin çok daha esnek hale geldiğinin aktarıldığı etkinlikte, 2030 yılında yapılacak işlerin yüzde 85’inin keşfedilmeyi beklediği vurgulandı.

  • 04 Mart 2020
2030’da yapılacak işlerin yüzde 85’i keşfedilmeyi bekliyor

2030 yolunda gelişmekte olan teknolojilere yatırım yapmak ve hayata geçirmek hiçbir zaman olmadığı kadar önem kazandı. ‘Dijital yıkım’ın yön verdiği sektörlerde hayatta kalmak için 2030 yolculuğunda şirketlerin neler yapması gerektiği, 3 Mart tarihinde Dell Technologies Forum 2020’de Intel ve Microsoft’un küresel desteği ile İstanbul’da konuşuldu.

Yenipazar: “Teknoloji baş döndürücü bir hızla değişiyor”
Etkinlikte yaptığı sunumda, teknolojinin baş döndürücü bir hızla değiştiğini vurgulayan Dell Technologies Kurumsal Satış Direktörü Tarık Yenipazar; yapay zeka, makine öğrenimi, nesnelerin interneti ile yepyeni bir dünyaya adım atıldığını ifade etti. Yenipazar, sözlerine şöyle devam etti: “İnsanların hayatını ve toplumu dönüştürmek için Dell Technologies’in gücünü kullanmak gibi ciddi bir sorumluluğumuz var. Teknoloji portföyümüzü, küresel ölçeğimizi, ekip üyelerimizin yeteneğini ve müşteri iş ortaklıklarımızı birleştirerek büyük çapta olumlu etkiler yaratabiliriz. 2030 hedefleri, bizi yavaşça gerçekleşen değişikliklerin ötesine geçmeye itiyor. Bazı konularda halen bu hedefleri nasıl gerçekleştireceğimizi bulmaya çalışıyoruz. Ancak biliyoruz ki; büyük değişiklikler ve inovasyonlar, büyük bir kararlılıkla başlıyor.”

Özgen: “İşletmelerin dönüşüme direnmemelerine ihtiyaç var”
Dijital dönüşümün etkilerini aktaran Dell Technologies Türkiye Sistem Mühendisliği Müdürü Ebru Özgen ise, çoklu bulut ortamında yer alan organizasyonların gücünü veriden alan birer dijital organizasyon olmaları gerektiğini aktardı. Özgen, “Bu sebeple, işletmelerin dönüşüme direnmemelerine ihtiyaç var. BT dönüşümünü tamamlamış işletmeler, diğer geleneksel işletmelere kıyasla hedeflerine kolaylıkla ulaşabiliyorlar. Ayrıca, bu işletmeler önümüzdeki birkaç yılda 2.5 kat daha fazla rekabet avantajına sahip olacaklar” dedi.

“Tam zamanlı işler çok daha esnek hale geliyor”
2030 yılında çalışanların; çok daha fazla makine, veri görselleştirme ve analitik kullanarak belirleneceğinin aktarıldığı etkinlikte, “Tam zamanlı işler çok daha esnek hale gelirken; bireyler GiG ekonominin bir parçası olacaklar. 2030 yılında yapılacak işlerin yüzde 85’i keşfedilmeyi beklerken; insanlığa yönelik inovasyonlara yatırım yapan Dell Technologies, bu gelişimin nasıl gerçekleştiğini, 2030’a doğru ilerlerken hangi teknolojilerin rehberlik edeceğini açıkladı” ifadeleri kullanıldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ