Şenol: “TSN ve CC-Link teknolojilerinin entegrasyonu otomasyonun geleceğini belirliyor”

Sanayi 4.0’ın temel taşlarından biri olan Zaman Duyarlı Ağ (TSN) teknolojisinin, üretim süreçlerine farklı bir yaklaşım kazandırarak devrim yarattığını söyleyen CLPA Türkiye Müdürü Önder Şenol, söz konusu teknolojinin endüstriyel otomasyonun verimliliğine katkı sağladığını aktardı.

  • 06 Temmuz 2024
Şenol: “TSN ve CC-Link teknolojilerinin entegrasyonu otomasyonun geleceğini belirliyor”

TSN protokolü, endüstriyel otomasyonun geleceği için en önemli teknolojilerin başında geliyor. Endüstriyel ve ticari ağların tam birleşimi gibi bir dizi fırsat sunan söz konusu teknoloji, Sanayi 4.0’ın gerektirdiği tüm dinamiklere teknik açıdan mümkün en yüksek oranda cevap veriyor. Daha fazla şeffaflık beklentisini karşılayan ve karmaşıklığı azaltıp verimliliğe katkı sağlayan TSN teknolojisi, CLPA imzası taşıyan CC-Link ile birleştiğinde üretimi optimize etmeye olanak tanıyor.

“Yüksek performansı garanti ediyor”
TSN teknolojisinin üretime entegre edilmesinin avantajlarından bahseden CLPA Türkiye Müdürü Önder Şenol, “TSN teknolojisi, endüstriyel ağlarda veri iletiminde düşük oranda gecikme süresi sağlıyor. Bu durum, özellikle hassas üretim süreçlerinde, anlık veri akışının kritik olduğu durumlarda büyük bir avantaj sunuyor. Aynı şekilde TSN, yüksek bant genişliği ile büyük veri setlerinin hızlı ve güvenli bir şekilde iletilmesinde de önemli bir araç. TSN’nin bu özelliği üretim süreçlerinde kesintisiz veri akışına desteği ve yüksek performansı garanti ediyor. TSN teknolojisinin öne çıkan bir diğer özelliği de işletmelerin gelecek stratejilerini belirlemede çok önemli olan esneklik ve ölçülebilirlik. Şöyle ki TSN, üretim merkezinin mevcut ağ yapısının esnek ve ölçeklenebilir olabilmesini sağlıyor. Bu durum ise büyüyen üretim ihtiyaçlarına kolayca uyum sağlamayı mümkün kılıyor. TSN, ağ trafiğini önceliklendirerek kritik verilerin öncelikli olarak iletilmesine de imkan tanıyor. Böylece üretim süreçleri için kesintisiz ve güvenilir bir çalışma ortamı yaratılabiliyor” dedi.

“Süreçlerin daha verimli yönetilmesine katkı sağlıyor”
CC-Link teknolojisinin, endüstriyel otomasyonda açık ağ standartlarının önde gelenlerinden biri olduğunu belirten Şenol, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Bu teknoloji TSN ile entegre edildiğinde, üretim süreçlerinin daha da optimize edilmesini sağlıyor. CC-Link’in açık ağ mimarisi, farklı üretim sistemlerinin sorunsuz bir şekilde entegrasyonuna olanak tanıyor. Bu entegrasyon, üretim hatlarında veri akışını hızlandırıyor ve süreçlerin daha verimli yönetilmesine katkı sağlıyor. CLPA olarak, TSN ve CC-Link teknolojilerini bir araya getirerek endüstriyel otomasyonun geleceğine önemli yatırımlar yapıyoruz. Çünkü bu yenilikçi teknolojiler, üretim süreçlerinin daha akıllı, hızlı ve verimli olmasını sağlayarak rekabet avantajı kazandırıyor. Endüstriyel otomasyonun geleceği için bu teknolojilere yapılan yatırım, sürdürülebilir ve yenilikçi üretim çözümlerinin önünü açıyor.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ