Makine Haber

Haddehaneler için daha uzun ömür sunan yeni rulmanlar

İş merdane rulmanlarında, rulmanın sınırları içerisine tamamen yerleştirilmiş ve yeni geliştirilmiş, suya dayanıklı gres kullanılıyor. Yeni rulmanlar sayesinde, su gibi zorlu ve ömür için riskli olan koşullar için servis ömrü genellikle iki katına çıkarılıyor.

Haddehaneler için daha uzun ömür sunan yeni rulmanlar

NSK

NSK, son olarak haddehaneler için sınıfında lider performans sergilemek ve çevresel faydalar sağlamak üzere dört sıralı konik makaralı rulman geliştirdi. İş merdane rulmanlarında, rulmanın sınırları içerisine tamamen yerleştirilmiş ve yeni geliştirilmiş, suya dayanıklı gres kullanılıyor. Yeni rulmanlar sayesinde, su gibi zorlu ve ömür için riskli olan koşullar için servis ömrü genellikle iki katına çıkarılıyor. Ayrıca, sızdırmaz tasarımı sayesinde, konvansiyonel ‘açık rulman’ tarafından tüketilenden çok daha az gres tüketimi sağlanırken; çevreyi kirletme riski de büyük ölçüde azaltılıyor.

Haddehane uygulamalarının temel ihtiyacını karşılıyor
NSK’nın uzun ömürlü, dört sıralı, yeni AQGRD gresli sızdırmaz konik makaralı rulmanları, rulmanın çalışmasını sağlayarak haddehane uygulamalarının temel ihtiyacını karşılıyor. Haddehaneler genellikle, slabları, çelik levhaları veya diğer özel şekilli levhaları haddelemek için çift iş merdanesi kullanıyor. Bu çalışma, özellikle yüksek hız ve sıcaklıklarda ağır yükler taşımak zorunda olan ve sürekli tekrarlanan su püskürtmeleri ve metal parçacıklarına karşı dayanıklı rulmanları gerektiriyor.
Bu ağır çalışma koşulları, pullanma gibi kusurlar sebebiyle erken rulman arızasına yol açabiliyor. Yorulma ile birlikte, yuvarlanma yolunun pürüzsüz yüzeyinden küçük rulman parçalarının kopmasıyla pullanma meydana gelir. Bu etki, kaba bölgeler oluşturur ve nihayetinde rulman çalışmaz hale gelir.
Bu tür sorunlara karşı yapılan başlıca yenilik, yeni geliştirilen suya dayanıklı AQGRD grestir. Optimize edilmiş gres bileşimi, yuvarlanma yolu ile makaralar arasında daha kalın bir yağ filmi ve koruyucu tabaka oluşturur ve bu sayede, yağsızlık kaynaklı doğrudan temas ve korozyonu önler. Rulman ömrünü tehlikeye atan dökülme gibi zararlı etkiler, korozyon alanlarından kaynaklandığı için pas koruyucu önemlidir. Sonuç olarak; daha uzun hizmet ömrü bakım maliyetlerini düşürür ve operasyonel verimliliği artırır. Ayrıca, rulmanların değiştirilme sıklığını azaltarak, karbon ayak izi ve kaynak tüketimini en aza indirmeye yardımcı olur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ