Makine Haber

Yeni KBH10B ve KBH20B PcBN, parça başına daha yüksek verimlilik sağlıyor

Sert tornalamada en son yenilik olan KBH10B ve KBH20B PcBN kaliteler içeren, 65 HRC’ye kadar olan malzemelere uygun çift taraflı kesici uçlar, takım çelikleri ve diğer sertleştirilmiş malzemeleri tornalamada daha yüksek verimlilik ve daha uzun takım ömrü sunuyor.

  • 19 Kasım 2019
Yeni KBH10B ve KBH20B PcBN, parça başına daha yüksek verimlilik sağlıyor

Kennametal

Kennametal, sert tornalamada en son yenilik olarak KBH10B ve KBH20B PcBN kaliteler içeren, 65 HRC’ye kadar olan malzemelere uygun çift taraflı kesici uçları tanıttı. Yeni kaliteler, takım çelikleri ve diğer sertleştirilmiş malzemeleri tornalamada, daha yüksek verimlilik ve daha uzun takım ömrü sağlamak üzere özel olarak tasarlandı.

Keilmann: “Mükemmel bir seçim”
Konu hakkında açıklamalarda bulunan Kennametal Tornalama Ürün Müdürü Robert Keilmann, “KBH10B ve KBH20B kaliteler, parça başına takımlama maliyetlerinin son derece önemli olduğu sertleştirilmiş dişliler, miller, rulman yatakları, gövdeler ve diğer aktarma organları bileşenlerinin yüksek sayıda seri üretimleri için mükemmel bir seçim” diye konuştu.
Çok kristalli kübik bor nitrat (PcBN) mini uçlu kesici uçlar, sertleştirilmiş çelik bileşenleri tornalamada parça maliyetini düşürmek için uzun bir süredir mükemmel bir seçenek olarak kabul ediliyor. Yeni kalite PcBN kesici uçları, parça başına daha düşük maliyetle birlikte, daha yüksek verimlilikle var olan bu değerleri iyileştiriyor.

Yeni uç kalitelerinin içerdiği özellikler:
♦ Patentli seramik bağlayıcı yapısallık ve yüksek kesme hızlarında bile son derece yüksek aşınma direnci sağlayan TiN/TiAlN/TiN kaplama.
♦ Altın renkli bir PVD kaplama, uçların hangi süreçte değiştirilmesinin gerekliliğinin belirlenmesini kolaylaştırırken; numaralandırılmış köşeler, tezgah kullanıcısının yanlışlıkla ömrü sona eren bir kesme kenarına tekrar geçiş yapmasını önlüyor.
♦ Daha ağır ve darbeli kesmeler için ‘çift tonlu’ tip honlama ve sürdürülebilir tornalama için hafif honlama içeren çift kesme kenarı hazırlığı. Her iki serbest kesme, takım ömrünü uzatıyor ve 0,2 Ra değerine kadar hassas son işlemeli yüzey kaliteleri oluşturuyor.
♦ PcBN mini uçlar, dört kesici uç şeklinde; üç eşkenar dörtgen ve bir üçgen yapısallığında mevcut. Bu da, her bir kesici uçta sekiz kadar kesme kenarının var olduğu anlamına geliyor.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ