Makine Haber

CoroMill Plura küresel uçlu takım konsepti

Sandvik Coromant, CoroMill Plura yekpare parmak freze ürün grubunu, ISO S uygulamalarında yarı ince talaş işleme, ince talaş işleme ve profil işleme çalışmaları için optimize edilmiş yeni CoroMill Plura küresel uçlu takım konsepti ile genişletiyor.

  • 20 Mart 2024
CoroMill Plura küresel uçlu takım konsepti

Sandvik Coromant

Kesici takımlar uzmanı Sandvik Coromant, CoroMill Plura yekpare parmak freze ürün grubunu, ISO S uygulamalarında yarı ince talaş işleme, ince talaş işleme ve profil işleme çalışmaları için optimize edilmiş yeni CoroMill Plura küresel uçlu takım konsepti ile genişletiyor.
Sandvik Coromant Yekpare Karbür Parmak Frezeleme Takımları Ürün Yöneticisi Liam Haglington, konu hakkında şöyle konuştu: “ISO S için CoroMill Plura küresel uçlu, optimize edilmiş çeşitlerin en yeni üyesidir. Sırasıyla titanyum ve HRSA iş parçası malzemeleri için optimize edilmiş iki yeni ürün geometrisi piyasaya sürülüyor. Ürünler, blisk ve kanat işleme gibi çalışmalarda profil işlemeye (özellikle yarı ince talaş işleme ve ince talaş işleme uygulamaları) yönelik geliştirildi.”
ISO S malzemelerde pazar ihtiyaçlarını karşılarken verimlilik, uzun takım ömrü ve uygulama güvenliği önemli gereksinimler olduğundan, CoroMill Plura küresel uçlu geometrileri bu özellikler dikkate alınarak geliştirilmiştir.
“Takım tasarımına özel önem verilmiştir” diyen Haglington, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Takımlarda, merkezde elverişsiz kesme şartlarını önlemek için yeni geliştirilmiş yüzey geometrisi, en iyi dinamik stabilite ve titreşim kontrolü için eşit olmayan diş hatvesi ve ayrıca yüksek aşınma direnci ve takım ömrü için yeni Zertivo 2.0 kaliteleri bulunuyor.”

Yüzey kalitesinden ödün vermeden daha yüksek ilerleme hızları
Altı kanal içeren CoroMill Plura küresel uçlu takım, yüzey kalitesinden ödün vermeden daha yüksek ilerleme hızlarına izin verir. Bu da işleme sürelerinin kısalmasına ve parça başına maliyetin düşmesine olanak sağlar. Öncelikle havacılık sanayi motorlarında blisk işleme için tasarlanan takımlar, çok yönlülük özelliği sayesinde diğer birçok uygulama alanında da üstün performans sergiler.
Sandvik Coromant Yekpare Karbür Parmak Frezeleme Takımları Global Ürün ve Dijital Uygulama Yöneticisi Markus Groppe, “Bu takımlar, HRSA ve titanyum alaşımlarındaki profil işleme uygulamaları için optimize edilmiş olup, bıçakların ve dövülmüş yapı parçalarının işlemesi sırasında da en iyi performansı sağlıyor. Ancak, tıp ve otomotiv sektörleri gibi havacılık segmenti dışındaki uygulama alanları için de yekpare bir seçimdir. Düğüm noktası ve turboşarj işleme gibi uygulamalar, CoroMill Plura küresel uçlunun gerçekten üstün performans gösterdiği başlıca örneklerdir. Ek olarak, HRSA çeşitleri için sertleştirilmiş çelikten ve titanyum çeşitleri için paslanmaz çelikten oluşan ikincil uygulama alanları ile altı kanallı takım, her türlü kalıp uygulamasında en yüksek verimliliğe ve takım ömrüne imkan tanıyor” dedi.
Standart çeşitler arasında titanyum ve HRSA için özel kaliteler, 3-20 mm ve 0,125-0,750 inç arasında değişen çaplar, dört ile altı kanal, 1,5×D kesme derinliği ve 3×D ve 5×D kullanılabilir uzunluklar bulunur.
Standart çeşitlerin belirli müşteri ihtiyaçlarına uygun olmaması durumunda Sandvik Coromant, benzersiz gereksinimleri karşılamak için geniş bir özelleştirilmiş çözüm yelpazesi sunuyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ