Makine Haber

Alüminyum işlemede yüksek verimlilik sağlayan yeni PCD uçlu takım serisi

Yeni matkaplardan, raybalardan ve parmak frezelerden oluşan PCD (çok kristalli elmas) uçlu takım serisi, çok aşındırıcı alüminyum alaşımlarda bile çok kısa sürede işleme özelliğine sahip olduğundan, olağanüstü takım ömrü ve aşınma direnci sağlıyor.

  • 02 Aralık 2020
Alüminyum işlemede yüksek verimlilik sağlayan yeni PCD uçlu takım serisi

Kennametal

Kennametal, alüminyum işlemede karbür takımlardan 10 kata kadar daha yüksek verimlilik sağlayan yeni bir yuvarlak şekilli PCD (çok kristalli elmas) uçlu takım serisini piyasaya sürdü. Yeni matkaplardan, raybalardan ve parmak frezelerden oluşan takım serisi, çok aşındırıcı alüminyum alaşımlarda bile çok kısa sürede işleme özelliğine sahip olduğundan, olağanüstü takım ömrü ve aşınma direnci sağlıyor.

Hacker: “Alüminyumu daha hızlı işlemelerini sağlıyor”
Kennametal Ürün Müdürü Michael Hacker, “Yeni yuvarlak şekilli PCD uçlu takım serimiz, atölyede daha fazla verimliliğe erişebilmeleri için müşterilerimizin alüminyumu önemli ölçüde daha hızlı işlemelerini sağlıyor. Delme ve raybalama işlemlerinde, bu takımlar sürekli olarak 3.000 yüzey ilerleme/dk.(SFM)’ye varan kesme hızlarında çalışıyor. Frezeleme işlemleri, PCD olmayan takımlardan çok daha yüksek olup, 20.000 yüzey ilerleme/dk.(SFM) gibi inanılmaz hızlara erişebilmektedir” dedi.

Uzun takım ömrü, yüksek verimlilik kazanımları
İçten soğutmalı takım özelliği sayesinde, soğutma yetenekleri ve az miktarda yağlamaya uyumlu bir arayüz ile bu yuvarlak şekilli PCD (çok kristalli elmas) uçlu takımlar hem kaba, hem de hassas son işlemeler için ideal.
Son derece keskin kesme kenarları ve düşük sürtünmeli sırt boşluğu yüzeyleri, kesme kenarında talaş yapışması ile ilgili endişeleri ortadan kaldırıyor. Düşük sürtünmeli işleme, raybalama gibi hassas son işlemede de mükemmel yüzeylerin oluşmasını sağlıyor. Geleneksel karbür takımlardan çok daha üstün olup, 0,6-1,2 (μm) mikron, (20-47 μ-inç) yüzey pürüzlülüğü elde edilebilir.
PCD (çok kristalli elmas) KD1410 kalite, daha uzun takım ömrü ve özellikle motor blokları ya da silindir kafaları gibi otomotiv parçaları üretiminde kullanılan yüksek silikon içerikli alüminyum malzemede fayda sağlar.

“Onlarca yıllık deneyimimizden yararlanıyoruz”
“Bu yuvarlak şekilli PCD (çok kristalli elmas) uçlu takımların birçoğu, kısa sürede üretim özelliğinden ödün vermeksizin, belirli müşteri gereksinimlerine uyum sağlayacak şekilde de değiştirilebilir” diye konuşan Michael Hacker, sözlerini şöyle noktaladı: “Kennametal, bu teknolojiyi alüminyum işlemede maliyet açısından rekabetçi ve son derece verimli bir çözüm arayan her üreticiye hazır duruma getirerek sunmak için, otomotiv endüstrisindeki PCD uçlu takımlama konusundaki onlarca yıllık deneyiminden yararlanıyor.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ