Makine Haber

Milli mühendislik kaynaklarıyla geliştirilen Deneyap Kart’ın üretimi tamamlandı

Ortaokul ve üzeri seviyede teknolojiye ilgi duyan herkesin kullanımına uygun olan Deneyap Kart, kullanıcılarına elektronik programlama, nesnelerin interneti ve yapay zeka alanlarında başlangıç seviyesinden endüstriyel uygulamalara kadar her seviyede projeyi yapabilme imkânı sunuyor.

Milli mühendislik kaynaklarıyla geliştirilen Deneyap Kart’ın üretimi tamamlandı

RFTEK Elektronik

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı’nın desteğiyle, RFTEK Elektronik teknoloji girişimi tarafından milli mühendislik kaynakları kullanılarak geliştirilen Deneyap Kart’ın üretimi tamamlandı. Deneyap Kart Elektronik Geliştirme Seti, elektronik programlama ve nesnelerin interneti ile ilişkili konuların alt yapısını aktarmak ve temel yapay zeka uygulamalarını gerçekleştirmek amacıyla geliştirildi. Güçlü işlemcisi, dayanıklı tasarımı ve çok yönlü G/Ç pinleri ile Türkiye’nin milli mühendislik kaynakları kullanılarak geliştirilen Deneyap Kart, 2020 yılında Gaziantep’te düzenlenen TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nde T3 Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Bayraktar tarafından tanıtılmıştı.

Teknolojiye ilgi duyan herkesin kullanımına uygun
Ortaokul ve üzeri seviyede teknolojiye ilgi duyan herkesin kullanımına uygun olan kart, kullanıcılarına elektronik programlama, nesnelerin interneti (IoT) ve yapay zeka alanlarında başlangıç seviyesinden endüstriyel uygulamalara kadar her seviyede projeyi yapabilme imkânı sunuyor. Deneyap Kart Elektronik Geliştirme Seti aynı zamanda, toplumu dijital çağa taşıyacak otonom araçlar, akıllı şehirler, tarım, sağlık, lojistik, enerji, sanayi vb. teknolojik alanlarda proje geliştirme imkânı sağlıyor.
Deneyap Kart ailesi; Deneyap Kart ve Deneyap Kamera’dan oluşan Deneyap Kart Elektronik Geliştirme Seti, Deneyap Kart, Deneyap Kamera ve Deneyap Mini olmak üzere 4 ürün şeklinde satışa sunuluyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ