Makine Haber

EMO Hannover 16-21 Eylül’de gerçekleştirildi

EMO Hannover Fuarı’nda; metal kesme ve şekillendirme tezgahları, üretim sistemleri, yüksek hassasiyetli araçlar, otomatik malzeme akışları, bilgisayar teknolojisi, endüstriyel elektronik ve aksesuar alanlarında modern metal işleme teknolojileri sergilendi.

EMO Hannover 16-21 Eylül’de gerçekleştirildi

16-21 Eylül 2019 tarihleri arasında düzenlenen metal işleme ticaret fuarı EMO Hannover, 150 ülkeden yaklaşık 117 bin kişiyi ağırladı. ‘Geleceğin üretimine yön veren akıllı teknolojiler’ ana temasıyla düzenlenen etkinlikte, son teknoloji makinaların yanı sıra, verimli teknik çözümler ve ürün destek hizmetleri de sunuldu.
EMO Hannover’de; metal kesme ve şekillendirme tezgahları, üretim sistemleri, yüksek hassasiyetli araçlar, otomatik malzeme akışları, bilgisayar teknolojisi, endüstriyel elektronik ve aksesuar alanlarında modern metal işleme teknolojileri sergilendi.
EMO Hannover katılımcıların yarısından fazlasını yurtdışından gelen ziyaretçiler oluşturdu. 2017’ye göre yabancı katılımcıların oranında yüzde 20’lik bir artış gözlemlendi. Söz konusu artışta, yurtdışından gelen ziyaretçilerin yaklaşık üçte birini oluşturan Çin, Japonya, Tayvan ve Hindistan’dan gelen Asyalı ziyaretçiler önemli bir rol oynadı.

Welcker: “Başarılı bir fuar geçirdik”
Etkinliği değerlendiren EMO Genel Müdürü Carl Martin Welcker, şunları söyledi: “EMO Hannover 2019, 2017 yılındaki başarımızın temelleri üzerine oturuyor. Bu yılki katılım bir başarı olarak görülmelidir. Yabancı katılımcıların oranındaki artış nedeniyle de ayrıca mutluyuz. Katılımcılar, stantlarındaki yoğun ziyaretçi trafiğini mutlulukla karşılarken, fuar alanındaki genel atmosfer de oldukça pozitifti. EMO Hannover, üretim teknolojisinin daha da gelişmesi için ne kadar sağlam durduğunu bir kez daha kanıtladı.”

 

“Yoğun ilgi gördü”
Bu yılki EMO Hannover’in ayrıca Start-up alanında ve sektörün en önemli şirketlerinin stantlarında ilk yapay zeka uygulamalarına da sahne olduğunu anlatan yetkililer, “Yapay zeka ve makine öğrenmesine yönelik yoğun ilgiyle birlikte, ziyaretçilerin gelecek vizyonlarına tanık olma isteği, katılımlı süreçler, endüstriyel nesnelerin interneti, 5G ve takım tezgahları ile kapsayıcı BT sistemleri arasında yeni bir standart arayüz olan OPC UA veya ‘umati’ gibi konuları içeren diğer etkinlik ve forumlara da yansıdı” dediler.
Fuar kapsamında, makineler ve BT sistemleri arasındaki genel arayüzün tüm ürün tiplerinde çalışabileceğini ilk kez gösteren, 70 uluslararası firma ve iş ortağının 110 makinesini kapsayan ‘Umati Lansmanı’nın yoğun ilgi gördüğünü vurgulayan yetkililer, “Tüm bunlar, iki yıl önce düzenlenen bir önceki etkinlikten bu yana ne kadar çok şeyin değiştiğinin bir göstergesiydi. Özellikle 9. salonda araştırma ve uygulama alanları bir araya geldi. Araştırma alanı ile sektörün birlikteliği, dünyanın dört bir yanından çok sayıda ziyaretçiyi buraya çekti” diye konuştular.

Denkena: “Dijitalleşme ve otomasyon bizi geleceğe taşıyacak”
Fuarı değerlendiren Üretim Teknolojileri Akademik Derneği (WGP) Başkanı ve Üretim Teknolojisi ve Takım Tezgahları Enstitüsü (IFW) Müdürü Prof. Berend Denkena ise, şöyle konuştu: “Birçok yeni bağlantı kurduk; bu bağlantılar sayesinde bir araya getirilen fikirler umarım gelecekteki araştırma projelerini besleyecek. Tüm bunlardan elde edebileceğimiz net çıkarım, dijitalleşme ve otomasyonun bizi geleceğe taşıyacağıdır; EMO Hannover’de bunu görebilirsiniz.”
Bir sonraki EMO Fuarı, 4-9 Ekim 2021 tarihleri arasında Milano’da gerçekleştirilecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ