Makine Haber

ZES, elektrikli araç şarj istasyonlarının sayısını artırıyor

Zorlu Enerji’nin yeni nesil teknolojileri hayata geçirmek amacıyla yaptığı en büyük yatırımlardan biri olan ZES, Türkiye’deki elektrikli araçları yaygınlaştırma ve elektrikli araç sahiplerinin yolculuklarını kolaylaştırma hedefi doğrultusunda Türkiye Petrolleri ile iş birliği yaptı.

  • 20 Şubat 2020
ZES, elektrikli araç şarj istasyonlarının sayısını artırıyor

Türkiye’de hayata geçirdiği elektrikli araç şarj istasyonları ile çevre dostu elektrikli araçların yaygınlaşmasına katkı sağlayan Zorlu Energy Solutions (ZES), Türkiye Petrolleri (TP) ile iş birliği yaptı. Bu kapsamda Türkiye Petrolleri istasyonlarına elektrikli araçlar için şarj soketleri yerleştiren ZES; İstanbul Bağdat Caddesi, Çorum merkez ve Ankara Etimesgut olmak üzere 3 farklı lokasyonda hizmet veriyor. ZES ve Türkiye Petrolleri, kısa süre içerisinde söz konusu rakamı 10’a ulaştırmayı hedefliyor.

Salman: “Elektrikli araç devinimini hızlandırmayı amaçlıyoruz”


İş birliği hakkında değerlendirmelerde bulunan Zorlu Enerji Ticaret Direktörü İnanç Salman, “2018 yılından itibaren yeni nesil teknoloji faaliyetlerimizi Zorlu Energy Solutions (ZES) markasıyla sürdürmeye başladık. ZES markamızla kurduğumuz elektrikli araç şarj istasyonlarımız ile, ülkemizdeki elektrikli araç sahiplerine kesintisiz sürüş imkânı sağlamayı hedefliyoruz. Bu kapsamda, Türkiye Petrolleri ile bir iş birliği yaptık ve şu an 3 farklı Türkiye Petrolleri istasyonunda elektrikli araçlara şarj imkânı sunuyoruz” diye konuştu.
Şu anda 38 farklı şehirde ZES’in elektrikli araç şarj istasyonunun bulunduğunu ifade eden Salman, şöyle konuştu: “Hâlihazırda 160 lokasyonda bulunan 296 soket sayısını Türkiye Petrolleri istasyonlarında yeni açılacak soketlerle kısa sürede artırarak; elektrikli araçları tüm ülkede kullanılabilir hale getirmeyi ve elektrikli araç devinimini hızlandırmayı amaçlıyoruz.”

Memikoğlu: “Daha fazla istasyonumuzda şarj noktası kuracağız”


Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Türkiye Petrolleri Satış Direktörü Şakir Memikoğlu ise, “Tüm dünyada hızla artan elektrikli araç üretim ve talebinin ülkemizde de hızlı bir artış göstereceğini öngörmüş; bu nedenle geçtiğimiz yıl istasyonlarımızda elektrikli araçlar için şarj istasyonları kurmaya başlamıştık. Şu an için Türkiye genelinde 17 istasyonumuzda elektrikli araç şarj dolum noktası mevcut. Yerli otomobilin lansmanı ile birlikte; elektrikli araç sahiplerinin yolculuklarını kolaylaştırma hedefi ile yatırımlarımızı artırıyor ve bu yıl daha fazla istasyonumuzda elektrikli araçlar için şarj noktası kurmayı planlıyoruz. Mevcut iş ortağımızın yanında Zorlu Enerji ile de bir anlaşmaya imza atarak, daha fazla istasyonumuzda elektrikli araç sahiplerini ağırlamak ve onlara kesintisiz hizmet sunmak için kolları sıvadık” ifadelerini kullandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ