Makine Haber

Yerli takım tezgahı kullanımını artırmak için iki şirket güçlerini birleştirdi

CNC satış, servis, teknolojik danışmanlık, finansman, yazılım ve eğitim konusunda faaliyet gösteren Tezmaksan, yerli CNC üreticisi SMB Technics’in distribütörü oldu. Gerçekleştirilen iş birliği ile imalat sanayiinde yerli takım tezgahı kullanımının artırılması hedefleniyor.

  • 19 Mart 2020
Yerli takım tezgahı kullanımını artırmak için iki şirket güçlerini birleştirdi

40’tan fazla yerli ve yabancı markanın distribütörlüğünü yapan Tezmaksan, Akım Metal ve A Grup şirketlerden SMB Technics ile iş birliği protokolü imzaladı. Protokole göre, Türkiye’nin yerlileşme hamlesiyle paralel bir şekilde geliştirilen TT-550 ve TT-850 gibi çift taretli, robot otomasyonlu CNC torna tezgahlarının Türkiye satışı Tezmaksan tarafından gerçekleştirilecek. Yerli CNC takım tezgahlarının yaygınlaştırılıp, dışa bağımlılığın azaltılması amaçlanan iş birliği çerçevesinde ihracatın artırılması da hedefleniyor.

Boyet: “Elimizi taşın altına koyduk”
1963 yılından beri sektörün gelişmesi için çalıştıklarını ifade eden Akım Metal A Grubu Genel Müdürü Ali Fazıl Böyet, şunları söyledi: “Tezmaksan ile geçmişten bugüne uzanan çok önemli iş birliklerimiz oldu. Sektöre ve ülke ekonomisine çok önemli katkı sağlayacağına inandığımız bir projede daha güçlerimizi birleştirdik. Şimdiye kadar, ülkemizde universal tezgahlarda ve sac işleme tezgahlarında bir torna üretimi yapılmadı. Talaşlı imalatta Türkiye rüştünü ispatlamaya çalışıyor. İşte bu nedenle biz de, elimizi taşın altına koyduk. Tezmaksan ile birlikte, çalışmalarımızı teknolojik olarak daha da ileri noktalara taşıyacağımıza inanıyorum.”

Aydoğdu: “Her iki firmayı da daha iyi noktalara taşıyacak”
Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Tezmaksan Genel Müdürü Hakan Aydoğdu ise, “İstikrarlı, güçlü, yerli ve milli bir markayı bünyemize katarak, güzel bir iş birliğine imza attık. Artık Akım Metal ürün gamında bulunan tezgahların dağıtımı, satış mühendislerinden oluşan ekibimiz tarafından gerçekleştirilecek. Böylece, birçok sektöre ulaşma olanağımız daha da artacak ve ihracat portföyümüz genişleyecek. Güç birliğimiz, her iki firmayı da daha iyi noktalara taşıyacak” ifadelerini kullandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ