Makine Haber

Halıcı: “ABB’nin Türkiye’deki en büyük partneriyiz”

ABB’nin AC500 PLC ürün grubunun otomasyon firmaları için ideal bir seçim olduğunu ve müşterileri tarafından sıklıkla tercih edildiğini ifade eden Halıcı Group CEO’su Dr. Hüseyin Halıcı, ABB’nin Türkiye’deki en büyük partneri olduklarının altını çizdi.

Halıcı: “ABB’nin Türkiye’deki en büyük partneriyiz”

Halıcı Group CEO’su Dr. Hüseyin Halıcı, ABB’nin AC500 PLC ürün grubunun otomasyon firmaları için ideal olduğunu ve özellikle ABB sürücülerle birlikte hem ekonomik hem de esnek çözümler sunma açısından müşterileri tarafından da tercih edilen sistemler olduğunu söyledi.
ABB PLC iş koluna 2011 yılında yatırım yapma kararı aldıklarını ve 2011 sonrası çok hızlı büyüme gösterdiklerini kaydeden Halıcı, son 5 yılda ise ABB’nin globaldeki en büyük partneri konumuna ulaştıklarını ifade etti. Halıcı, sözlerine şöyle devam etti: “AC500’ü, sürücüler ve şalt ürünleriyle birlikte sunmak bizim açımızdan kilit bir öneme sahip. ABB sürücülerinin pazar lideri olduğunu hepimiz biliyoruz; ancak bu, ABB sürücülerini ve ABB şalt ürünleri herkese kolayca satabileceğiniz anlamına gelmiyor. Özellikle çözüm sunma söz konusu olduğunda, PLC ve otomasyon ile sahada daha güçlü bir oyuncu olunabiliyor.”

“Otomasyon firmaları ile partnerlik ve güç birliği yapıyoruz”
Daha çok ürün dağıtımına odaklanıp, sistem entegratörlerinin tedarikçisi olma ve onlarla birlikte müşterilere çözümler sunmayı hedeflediklerini dile getiren Halıcı, “Bu açıdan da, sistem entegratörleri ve otomasyon firmalarıyla çok başarılı olduğumuzu söyleyebilirim. Biz otomasyon firmaları ile rekabet değil, partnerlik ve güç birliği yapıyoruz. Bu nedenle en büyük müşteri grubumuzu sistem entegratörleri ve sonra da makine imalatçıları oluşturuyor. ABB sürücüde, Türkiye’nin en büyük ABB bayisiyiz. Bu durumumuz, ABB PLC açısından da açık ara önde olduğumuz bir durum” ifadelerini kullandı.

“Müşteriler, komple çözümler talep ediyorlar”
Müşterilerin beklentilerinin, kaliteli servis ve komple çözüm alabilecekleri, güvenilir bir tedarikçi ile çalışmak olduğunun altını çizen Halıcı, sözlerine şöyle devam etti: “Bu beklenti makine imalatçıları için geçerli iken; aynı zamanda otomasyon firmaları için de geçerli. ABB sürücüleri ile yıllardır hedeflediğimiz; ancak hiçbir zaman başarılı olamadığımız tekstil makinaları üreten bir şirketi örnek verebiliriz. Bugün ise, AC500 sayesinde ABB sürücüleri için büyük bir müşteri olan lider OEM ile çalışıyoruz. Ayrıca, ekstrüder makineleri de şirketimiz açısından bir başka başarı öyküsüdür.”
Benzer durumun OEM’ler ve genel olarak demir çelik endüstrisi için de geçerli olduğunu söyleyen Hüseyin Halıcı, bazı müşterileri için satış portföylerine ABB robotlarını bile dâhil ettiklerini ifade etti. Başarı örneklerinin OEM’lerle sınırlı olmadığını bildiren Halıcı, “Halıcı Group olarak bunun yanında ulaşım, su sektörü ve tünel otomasyonu gibi alanlarda AC500 çok avantajlar sunduğu için, çok sayıda projeyi direkt veya birlikte çalıştığımız otomasyon firmaları ile gerçekleştirdik” dedi.

“Öğrenmesi, satması ve yönetimi kolay”
ABB sürücüleri gibi, AC500’ün de otomasyon firmaları odaklı bir ürün olduğunu, OEM’ler başta olmak üzere tüm sektörler için paket çözümler oluşturularak sunulması gerektiğini aktaran Dr. Halıcı, şöyle devam etti: “AC500 portföyü; öğrenmesi, satması ve yönetimi kolay, stok tutma açısından da uygun maliyetlidir. AC500, özellikler ve ürünler açısından iyileştirmelere ihtiyaç duysa da kanal ortakları için hazırdır. Türkiye’deki otomasyon firmalarına, ABB AC500 PLC’lerle çalışmayı düşünmelerini ve portföylerine PLC’leri eklemek için harekete geçmelerini tavsiye ederim.”

“PLC çözümlerini ve sürücüleri bir araya getirmek oldukça önemli bir strateji”
ABB kanal ortağı olarak uzun vadeli planlarına da değinen Halıcı, PLC çözümlerini ve sürücüleri bir araya getirmenin oldukça önemli bir strateji olduğunu vurguladı. AC500’ün sürücülerle aynı bolüme geçişinin doğru bir karar olduğunu ifade eden Halıcı, “ABB’nin Türkiye’deki en büyük partneri olarak; müşterilerimize komple ve ekonomik çözümler sunmak için bölge ofislerimizle güçlü stokumuzla ve aynı zamanda 7/24 servisimizle hareket halindeyiz” diye konuştu.
Sürücüden PLC’ye, enstrümandan robota ve şalt ürünlerinden motora kadar ABB’nin tüm ürünlerinin tedarikini gerçekleştiren tek firma olduklarını aktaran Halıcı, bu yönde faaliyetlerini güçlendireceklerini söyledi.

“Dijital dönüşüm sadece otomasyonu değil tüm sektörleri derinden etkileyecek”
Dijital dönüşümün, sadece otomasyonu değil tüm sektörleri ve her yönüyle insan hayatını derinden etkileyeceğinin altını çizen Dr. Halıcı, pandeminin bu konudaki ihtiyacı hızlandırdığını kaydetti. Hüseyin Halıcı, müşterilerinin dijital dönüşüm konusunda ABB ile Halıcı Group çatısı altında yapay zeka destekli çözümler geliştirdiklerini de sözlerine noktaladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ