Makine Haber

Universal Robots, ‘Kariyer Gelişim Günleri’21’de öğrencilerle buluştu

Universal Robots, bu yıl 11. kez gerçekleştirilen ve Karadeniz Bölgesi’nin en büyük öğrenci etkinliği olan ‘Kariyer Gelişim Günleri’21’de yer aldı. Universal Robots Türkiye ve MEA Ülke Müdürü Kandan Özgür Gök, pandemi dolayısıyla online düzenlenen etkinlikte cobotlar hakkında öğrencileri bilgilendirirdi.

Universal Robots, ‘Kariyer Gelişim Günleri’21’de öğrencilerle buluştu

Universal Robots, 27-28 Mayıs 2021’de Karadeniz Teknik Üniversitesi IEEE (Institute of Electrical and Electronics Engineers) Öğrenci Kolu ve KTÜ Elektrik Elektronik Kulübü tarından düzenlenen ‘Kariyer Gelişim Günleri’21’e Gümüş Sponsor olarak katıldı. Karadeniz Bölgesi’nin en büyük öğrenci etkinliği olarak bilinen ve üst düzey firma yetkililerinin; mühendislik, eğitim, gelişim, enerji ve finans gibi birçok konu hakkında öğrencilerin kariyerlerinde faydalı olabilecek bilgiler paylaştığı organizasyonda, Universal Robots Türkiye ve MEA Ülke Müdürü Kandan Özgür Gök de öğrencilerle bir araya geldi.

Gök: “Cobot teknolojisini herkes için ulaşılabilir hale getiriyoruz”
Bir teknoloji şirketi olduklarını ve ürün üretmekle yetinmediklerini ifade eden Kandan Özgür Gök, UR Akademi ile insanların hayatlarına ve kariyerlerine de alt yapı sunduklarını belirtti. Gök, şöyle konuştu: “UR Akademi ile cobot teknolojisini herkes için ulaşılabilir hale getiriyoruz. Ücretsiz eğitim ve programlarımızla herkesi 87 dakika içerisinde cobot programcısı yapabileceğimizi iddia ediyoruz. 8 akademi programımızla 16 dilde, interaktif bir şekilde farklı uygulama ve sektörlere yönelik eğitimler veriyoruz. Eğitimlerimiz sonrası verdiğimiz sertifikalarla da, cobot programcısı olabilmenin önünü açıyoruz. İnsanlara cobot programcısı ya da cobot bakım uzmanı gibi nitelikli kariyer fırsatı sunuyoruz. Akademimizi, web sitemizde yer alan e-kitaplarla da her konuda bilgiye ulaşılabilen bir merkeze dönüştürdük.”
Eğitimlerin herkese ulaşabilmesi için bir eğitim projesine de imza attıklarını vurgulayan Gök, “Robot Eğitim Kiti iş birliğimizle birlikte, üniversite, teknik kurum ve okullarda yer alan robot derslerinde cobotlarımızla yer alıyoruz” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ