Makine Haber

Çolakoğlu Metalurji, “Cumhuriyet’in Çelik Kadınları” teması ile önemli bir etkinliğe imza atacak

18 Ekim tarihinde düzenlenecek “Cumhuriyet’in Çelik Kadınları” adlı etkinliğin açılış konuşmasını ING Bank Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi ve Başkan Vekili Canan Ediboğlu, kapanış konuşmasını ise Arçelik Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Gülay Barbarasoğlu yapacak.

  • 12 Ekim 2023
Çolakoğlu Metalurji, “Cumhuriyet’in Çelik Kadınları” teması ile önemli bir etkinliğe imza atacak

Türk çelik sektörünün öncü firmalarından Çolakoğlu Metalurji, toplumsal cinsiyet eşitliği bakış açısını tüm organizasyonda ve sektörde yaygınlaştırmayı, bu konuda farkındalığı artırmayı hedefliyor. Söz konusu alandaki destekleyici uygulamalarla sanayi kurumlarına ve kadın çalışanların daha az olduğu diğer sektörlere örnek olmak isteyen Çolakoğlu Metalurji, Cumhuriyetin 100. yılında “Cumhuriyet’in Çelik Kadınları” temasıyla önemli bir etkinliğe imza atmaya hazırlanıyor.
18 Ekim 2023 tarihinde düzenlenecek etkinliğin açılış konuşmasını ING Bank Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi ve Başkan Vekili Canan Ediboğlu, kapanış konuşmasını ise Arçelik Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Gülay Barbarasoğlu yapacak. “Çelik Sektöründe Kadın Olmak” başlığını taşıyan panel; Çolakoğlu Metalurji Mali İşler Direktörü Sevinç Özşen moderatörlüğünde başlayıp, Yücel Grup Satın Alma ve Pazarlama Koordinatörü Şevkinaz Alemdar, Kardemir Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Özlem Bakırel, Tezcan Galvaniz Ticari Direktörü Asiye Ay Çelik, Türk Ekonomi Bankası (TEB) Yönetim Kurulu Üyesi Özden Başaran Odabaşı’nın katkıları ile tamamlanacak.

Üst düzey sektör profesyonellerini bir araya getirecek
Etkinlik iş dünyası ve çelik sektöründen kadın/erkek üst düzey yöneticiler, kadın dernekleri, basın mensuplarının katılımı ve çelik sektörüne hizmet veren tek e-Pazar yeri ve içerik sağlayıcısı SteelOrbis iş birliğiyle Divan Kuruçeşme’de gerçekleştirilecek. Çelik sektöründe kadınların gücünü ve potansiyelini vurgulayarak, iş dünyasındaki cinsiyet eşitliği bakış açısına yönelik farkındalık yaratmayı amaçlayan Cumhuriyet’in Çelik Kadınları etkinliği, üst düzey sektör profesyonellerini bir araya getirerek deneyim paylaşımı ve görüş alışverişi imkânı sunacak. Ayrıca, etkinlikte gerçekleşecek panelde iş dünyasının değerli isimleri kendi kariyer yolculuklarından ve sektördeki deneyimlerinden bahsederek genç kadınlara ilham kaynağı olacaklar.
Çolakoğlu Metalurji, ayrıca etkinlik kapsamında 10 kadın girişimciyi desteklemek amacıyla girişimcilere fırsat sunuyor. Etkinlik alanında bu girişimciler, kendi stantlarını açarak markalarını tanıtma ve ürünlerinin satışını yapma imkanına sahip olacaklar.

Özkan: “Yenilikçi uygulamalar geliştirmeye devam ediyoruz”
Kadınların hayatın her alanında eşit olanak ve fırsatlara sahip olmasının toplumun ekonomi ve refahına katkı sağlamak açısından çok önemli olduğunu vurgulayan Çolakoğlu Metalurji İnsan Kaynakları ve Kurumsal İletişim Direktörü Kazım Selim Özkan, “Sektörümüzde kadın istihdamına öncelik veren şirketlerden biri olarak, toplumsal cinsiyet eşitliği bakış açısını önemsiyor, bu konuda öğrenmeye ve yenilikçi uygulamalar geliştirmeye devam ediyoruz. Bu kapsamda, sektörümüzde bir ilki gerçekleştirerek Türk kadınına özgür bir kimlik kazandıran Cumhuriyetimizin 100. yılında, çelik sektöründe kadın konusunu ele alacağımız “Cumhuriyet’in Çelik Kadınları” etkinliğini düzenliyor, bunun sektörümüz için önemli bir kıvılcım olacağını düşünüyoruz. Kadınların hayatın her alanında eşit olanak ve fırsatlara sahip olmasının toplumun ekonomi ve refahına katkı sağlamak açısından çok önemli olduğuna inanıyoruz. Bundan 100 yıl önce, Cumhuriyetimizin kurulması için kadınlarımız nasıl fedakârca ve özverili davranmışsa Cumhuriyetin yeni yüzyılında da kadınlarımızın aynı özveri ile daha başarılı ve güçlenerek yürümeye devam edeceklerine inancımız tamdır” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ