Makine Haber

MAKTEK Konya Fuarı ikinci kez ziyaretçilerini ağırlayacak

30 binin üzerinde ziyaretçiyi bir araya getirmesi beklenen MAKTEK Konya Fuarı’nda, 45 bin metrekarelik alanda makine sektöründeki son teknolojiler, yenilikler ve çözümler sergilenecek. Etkinlik, Konya Ticaret Odası-Tüyap Konya Uluslararası Fuar Merkezi’nde 11 Ekim’de kapılarını açacak.

  • 03 Ekim 2023
MAKTEK Konya Fuarı ikinci kez ziyaretçilerini ağırlayacak

İkinci kez kapılarını ziyaretçilere açacak olan MAKTEK Konya Fuarı, 11-14 Ekim 2023 tarihleri arasında düzenlenecek. Tüyap Fuarcılık Grubu tarafından organize edilen etkinlik; Konya Ticaret Odası-Tüyap Konya Uluslararası Fuar Merkezi’nde, Takım Tezgahları Sanayici ve İş İnsanları Derneği (TİAD) ve Makina İmalatçıları Birliği (MİB) iş birliği ile gerçekleştirilecek.

Ersözlü: “Ticari ilişkiler geliştirmek isteyen firmalar için büyük bir fırsat”


Tüyap Fuarlar Yapım A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü, fuar hakkında yaptığı değerlendirmede şunları söyledi: “Cumhuriyetimizin 100. yılını coşkuyla karşılıyoruz ve MAKTEK Konya Fuarı’nda tüm katılımcı ve ziyaretçilerimizi bir araya getirecek olmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz. Fuarımız, firma sayısı ve 45 bin metrekarelik sergi alanıyla Anadolu’nun en büyük makine fuarı unvanını taşıyor. MAKTEK Konya, iş birliği yapmak ve ticari ilişkiler geliştirmek isteyen firmalar için büyük bir fırsat sunuyor.”

Akyüz: “Dünya genelinde önemli bir yere sahip”


MAKTEK fuarlarının dünya genelinde önemli bir yere sahip olduğunu vurgulayan TİAD Başkanı Murat Akyüz ise, MAKTEK Konya Fuarı’nın Türkiye’nin üretim üssü haline gelen Konya’da düzenleneceğini ve Anadolu’daki imalat makinelerinin vitrini olacağını belirtti. Akyüz, ayrıca çevre ülkelere ihracat için de önemli bir konumda olduklarını vurgulayarak, fuarın yerli üretim takım tezgâhlarından yüksek teknoloji ürünlerine kadar birçok ürün ve teknolojiyi ziyaretçilere sunacağını sözlerine ekledi.
Takım tezgahlarının birçok sektörde stratejik bir rol oynadığını belirten Akyüz, “Otomotiv, savunma ve uçak sanayi, havacılık, medikal, beyaz eşya, demir-çelik, gemi ve vagon imalatı, tarım makineleri, genel makina ve kalıp imalatı gibi birçok sektör bu makineleri kullanarak üretim yapıyor” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ