Makine Haber

Ditaş, robotlu üretim sistemleri yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor

Endüstri 4.0 çalışmaları kapsamında 2017 yılında başlattığı robotlu üretim sistemleri ile verimliliğini artıran Ditaş, talaşlı imalat, montaj ve sıcak dövme hatlarında söz konusu sistemleri kullanarak müşteri memnuniyetini de üst seviyeye çıkardı.

  • 17 Aralık 2020
Ditaş, robotlu üretim sistemleri yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor

‘Türkiye’nin ilk rot üreticisi’ olan Ditaş Doğan Yedek Parça ve İmalat A.Ş., Endüstri 4.0 çalışmaları kapsamında üretim verimliliğini artırmak ve süreci hızlandırmak üzere robot ve otomasyon yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Şirket, 2017 yılından bu yana yaptığı yatırımlarla büyüttüğü robotlu üretim sistemlerine pandemi sürecinde yenilerini ekledi.
Özellikle CNC besleme robotlarında zaman kaybının önüne geçerek üretimde verimliliği artıran ve kaliteden ödün vermeden 7 gün 24 saat kesintisiz üretim gerçekleştiren Ditaş, artan robot üretim sistemleri yatırımları ile kalite standartları ve müşteri memnuniyetini de en üst seviyeye çıkardı. Talaşlı imalat, montaj ve sıcak dövme hatlarında robotlu üretim sistemleri kullanan şirket, ayrıca her bir ürün için harcanan süre ve enerji sarfiyatını kolayca hesaplayıp doğrudan maliyet analizini de yapabiliyor. Yaptığı yatırımlarla rekabet gücünü artıran şirket, özellikle pandemi döneminde iş sağlığı ve güvenliği konusunda da önemli avantajlar sağladı.

Sever: “Kalite standartlarımızı artırdık”
Pandemi döneminde üç hafta gibi kısa bir sürede yetkin ekip çalışmaları ile yeni robotlu üretim sistemlerini devreye aldıklarını belirten Ditaş Genel Müdürü Osman Sever, şunları aktardı: “Kalite ve zamanlama konusunda öne geçebilmek ve piyasa tarafından tercih edilir pozisyonumuzu korumak adına, minimum hata ve verilen teslim tarihlerine uyma konusunda yapmış olduğumuz çalışmalar ile robot ve otomasyon sistemlerine yatırım yapma ihtiyacı hissettik. Üretim hattımıza robotları dâhil ederek kalite standartlarımızı artırdık.”
Robotlu üretim sistemleri sayesinde tezgahta üretilen her parçanın kontrolünü hatasız bir şekilde gerçekleştirebildiklerini söyleyen Sever, “Üretimin her aşamasında robot ve otomasyon yatırımlarımız hız kesmeden devam edecek” diyerek sözlerini noktaladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ