Makine Haber

Yenigün: “Ford Otosan olarak hiyerarşiyi yok ettik”

Çevik çalışma şekli ile daha verimli ve sürdürülebilir iş süreçleri için çalışmalarını sürdürdüklerini ve hiyerarşiyi yok ettiklerini aktaran bulunan Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün, yarını inşa ederken farklılıkları ve çeşitliliği desteklediklerini ifade etti.

  • 10 Eylül 2020
Yenigün: “Ford Otosan olarak hiyerarşiyi yok ettik”

Ford Otosan, Global Reporting Initiative (GRI) tarafından yayınlanan GRI Standartları’nın (GRI Standards) temel (core) ilkeleri doğrultusunda hazırladığı 1 Ocak-31 Aralık 2019 tarihleri arasındaki dönemi kapsayan 2019 yılı Sürdürülebilirlik Raporu’nu yayınladı. Şirket, sürdürülebilirlik alanında gösterdiği performansla Borsa İstanbul Sürdürülebilirlik Endeksi’ndeki ve sorumlu yatırım konusunda uluslararası ölçekte kabul gören FTSE4Good-Gelişmekte Olan Piyasalar Endeksi’ndeki yerini koruyarak, Karbon Saydamlık Projesi (CDP) notunu C’den B’ye yükseltti.

“Ürünlerimizi daha da sorumlu hale getiriyoruz”
2019 Sürdürülebilirlik Raporu ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün, “Türkiye’nin en değerli ve en çok tercih edilen sanayi şirketi olma vizyonumuza ulaşma yolunda sürdürülebilirlik yönetimini güçlendirmek amacıyla; dijital dönüşüm, inovasyon ve yalınlaşma süreçlerine odaklanarak, kurum içi girişimcilik ve inovasyonu şirketiminizin tüm kademelerine yaymaya 2019 yılında da devam ettik. Büyük veriyi kullanarak, üretim süreçlerimizde daha fazla verimlilik sağlarken; üretim faaliyetleri kaynaklı çevresel performansımızı geliştiriyor ve ürünlerimizi daha da sorumlu hale getiriyoruz. Ayrıca, çevik çalışma şekli ile daha verimli ve sürdürülebilir iş süreçleri için çalışmalarımıza devam ediyor ve hiyerarşiyi yok ediyoruz. Yarını inşa ederken; farklılıkları ve çeşitliliği destekliyor, sektördeki kadın-erkek eşitliğini sağlamak için öncü adımlar atıyoruz. İşe alımlarda kadın kotası uygulaması ile otomotiv sektöründe kadın istihdamı lideriyiz. Çalışma arkadaşlarımızın emekleriyle ortaya çıkan tüm yenilikçi projeler ve dönüşüm sayesinde hedeflerimize ulaşıyor; rekabet gücümüzü artırırken sürdürülebilir bir gelecek için fayda sağlıyoruz” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ