Makine Haber

Schunk’un Kolaboratif Gripper Uygulama Merkezi faaliyete geçti

Kolaboratif Robot Uygulama Merkezi’nde müşterilerinin otomasyon çözümlerini gerçekçi bir ortamda test edebilmelerini sağlayan Schunk, aynı zamanda mühendis desteğiyle de müşterilerine özel en uygun çözümü geliştirebilme fırsatı sunuyor.

Schunk’un Kolaboratif Gripper Uygulama Merkezi faaliyete geçti

Almanya merkezli bir şirket olarak dünya çapında 50’den fazla ülkede faaliyet gösteren Schunk, Almanya’daki Brackenheim Hausen tesislerinde hayata geçirdiği yeni Kolaboratif Gripper Uygulama Merkezi (CoLab) ile müşterilerine otomasyon çözümlerini gerçekçi bir ortamda test edebilmeleri için gerekli ortamı sağlıyor. CoLab Uygulama Merkezi, özellikle yeni teknolojiler ve uygulama alanlarına odaklanıyor.

“Schunk, merkezde müşterilerine mühendis desteği sağlıyor”
Günümüzde büyük bir çeşitlilik gösteren otomasyon olanaklarının sınırlarının, güncel teknolojilerle birlikte her geçen gün daha da genişlediğini ifade eden şirket yetkilileri, “Belirsizlikler ise, proses otomasyonunun karşılaştığı ve potansiyellerin keşfedilmesinin önündeki önemli engellerden biri olarak dikkat çekiyor. Planlanan bir cobot uygulaması teknik açıdan işe yarar bir çözüm mü? Arzu edilen çalışma sürelerine ulaşılabilecek mi? gibi bir çok soru üreticilerin zihinlerini meşgul edebiliyor. Bu ve benzer sorulara yanıt vermek isteyen Schunk, hizmet yelpazesini genişleterek CoLab Uygulama Merkezi’ni hayata geçirdi. Bu merkezde müşterilerine mühendis desteği sağlayan Schunk, böylelikle uygulamalara yönelik en uygun çözümün bulunmasına imkân tanıyor” dediler.

“Tüm sorulara güvenilir yanıtlar verme imkânı sağlıyor”
Hafif tasarımlar için küçük hücreler, endüstriyel robotlar ve test düzeneklerinden oluşan CoLab’ın, 12 endüstriyel robot ve cobot ile uygulama problemlerine yönelik uygun çözümleri keşfetme sürecinde üreticilere yardımcı olduğunu kaydeden yetkililer, şöyle konuştular: “CoLab ile müşterilerine büyük bir destek veren Schunk, herhangi bir uygulama için en uygun çözümlerin hızlı ve risksiz bir şekilde geliştirilebilmesi adına geniş ürün portföyünü de hizmete sunuyor. Validasyon süreci sayesinde ise, herhangi bir özel ihtiyacı değerlendirme ve tüm sorulara güvenilir yanıtlar verme imkânı sağlıyor.”

“Çözümün nasıl çalıştığını doğrudan görerek önceden test edebilme fırsatı sunuyor”
Yeni Schunk Adheso tutucusuyla da uygulama desteği sunan Schunk’un, manyetik tutucu uygulamaları için bir test ortamı yarattığını ifade eden yetkililer, “Hafif robotlar ve çok sayıda uygulama alanına sahip olan CoLab platformunda, diğer üreticilerin geleneksel endüstriyel robotları da sorunsuz bir şekilde uygulanabiliyor. Müşterileriyle birlikte yeni uygulama alanları keşfederken, diğer taraftan da yeni teknolojilerin kullanımları konusunda deneyim kazandıran Schunk, CoLab sayesinde kullanıcılara çözümün nasıl çalıştığını doğrudan görerek önceden test edebilme fırsatı sunuyor. Müşteriler, CoLab tesislerini ziyaret edebiliyor, online toplantılar veya webinarlar üzerinden tesisi görebiliyorlar. Schunk, CoLab Uygulama Merkezi’nde bir otomasyon çözümünün önceden doğrulanmasını isteyen müşterilere de, saha hizmetleri danışmanı veya teknik satış ekipleriyle iletişime geçme imkânı tanınıyor” diyerek sözlerini noktaladılar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ