Makine Haber

Yeni yüksek hızlı minyatür geniş hatveli vidalı miller

Yeni yüksek hızlı minyatür geniş hatveli vidalı miller; ürünün üretim süresini kısaltmak, ekipmanın boyutunu küçültmek ve güç tüketimini azaltmak gibi önemli avantajlar sağlıyor. Söz konusu ürünlerde, devinimsizliği azaltmak için vidalı mil şaft çapı mümkün olduğunca küçültüldü.

  • 15 Eylül 2021
Yeni yüksek hızlı minyatür geniş hatveli vidalı miller

NSK

NSK Lineer Hareket Kontrol tarafından sunulan yeni yüksek hızlı minyatür geniş hatveli vidalı miller; ürünün üretim süresini kısaltmak, ekipmanın boyutunu küçültmek ve güç tüketimini azaltmak gibi bir dizi önemli fayda sağlıyor. Faydalanması öngörülen uygulamalar arasında, yarı iletken çip montaj ve parça hizalama ekipmanları da yer alıyor.
Performans nitelikleri ile geniş hatveli ve küçük çaplı olmaları, yeni vidalı milleri; yüksek üretim hacmi ve çip montaj hassasiyeti gibi yüksek beklentilerin olduğu yarı iletken sektöründe kullanılan ekipmanlar için optimum seçenek haline getiriyor.
NSK, devinimsizliği azaltmak üzere vidalı mil şaft çapını mümkün olduğunca küçülterek, motorlardaki yükü başarıyla azaltırken; aynı zamanda yeni üretim teknolojilerinin kullanılmaya başlanması ile hatve boyutunu artırdı. Dahası; şirketin yüksek hız ve düşük gürültü özellikleri sağlayan uç deflektör sirkülasyon sistemini uyarlayan NSK, toplamda 5000 devir/dk dönüş hızlarına ulaşmayı başardı.

Üretim süresinin kolayca kısaltılmasını sağlıyor
Bu gelişmiş özellikler, çip montajı için kullanılan ve görece hızlı vuruş gerektiren ekipmanlar için idealdir. Bu şekilde, yüksek hızlanma/yavaşlama ile çalışabilmenin yanı sıra, saniyede 1,25 metreyi aşan hareket hızları elde edilebiliyor. Bu hız, lineer motorların performansını gölgede bırakarak, üretim süresinin kolayca kısaltılmasını sağlıyor.
NSK’nin kısa sürede üretilip teslim edilebilen Kompakt FA serisinin bir parçası olan geniş hatveli minyatür vidalı mil; ayrıca yüksek hızda ve yüksek hassasiyetle çoklu konumlandırma sağladığı için küçük hava silindirlerinin yerini alabiliyor. Daha da önemlisi, bu seri çevre dostu; herhangi bir tehlikeli madde içermiyor ve böylece NSK müşterilerinin sürdürülebilirliklerini desteklemeye yardımcı oluyor.
6 ve 8 mm şaft çaplı seçeneklerinde; 8, 10, 12 ve 15 mm olmak üzere sınıfının en büyük hatve seçeneklerini sunuyor. Standart vidalı millerle karşılaştırıldığında, flanş ve somun yüksekliklerini yüzde 33’e kadar azaltan düşük profilli somun, makinelerin boyutlarının küçültülmesine ve böylece güç tüketiminin azaltılmasına katkıda bulunuyor. Reçin bileşeninden yağlama yağını yavaşça yayarak uzun süre bakım gerektirmeyen kullanım seçeneği sunan NSK’nin K1 yağlama ünitesi, mevcut seçenekler arasında yer alıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ