Makine Haber

Yeni JC898 ve JC899, hibrit çok katmanlı malzemelerin işlenmesinde katmanlara ayrılmayı önlüyor

JC898 ve JC899, geleneksel matkap/rayba kombinasyonlarına göre 3 ilâ 6 kat daha fazla takım ömrü sunuyor. Ayrıca, yüzde 300’e kadar daha fazla proses verimliliği sağlamak için mükemmel yüzey kalitesine sahip kir içermeyen delikler ve yan çeperler oluşturuyor.

  • 18 Kasım 2019
Yeni JC898 ve JC899, hibrit çok katmanlı malzemelerin işlenmesinde katmanlara ayrılmayı önlüyor

Seco Tools

Yeni JC899 hibrit çok katmanlı finiş frezeleme ve JC898 kaba işleme takımı, hibrit çok katmanlı malzemelerde delik açma ve frezeleme operasyonlarında sorunlar yaşayan havacılık sektörü atölyeleri için ideal bir çözüm sunuyor.
JC899 finiş frezeleme takımı, titanyum/alüminyum ile birleştirilmiş karbon fiber takviyeli polimer (CFRP) gibi çok katmanlı malzemelerle çalışırken; katmanlara ayrılma ve elyafın çekilmesi sorunlarını ortadan kaldıran patentli ikisi bir arada geometriye sahip. JC898 kaba işleme takımı ile birlikte JC899 finiş frezeleme takımı, geleneksel matkap/rayba kombinasyonlarına göre 3 ilâ 6 kat daha fazla takım ömrü sunuyor. Ayrıca, yüzde 300’e kadar daha fazla proses verimliliği sağlamak için mükemmel yüzey kalitesine sahip kir içermeyen delikler ve yan çeperler oluşturuyor.
JC898, Z ekseni delme operasyonlarında çok fazla basınca neden olabilen ve işlenen deliğin yüzey kalitesine zarar verebilecek talaşları oluşturan hibrit çok katmanlı malzemelerle çalışırken; katmanlara ayrılma riskini en aza indiren ve kesme kuvvetlerini azaltan helisel enterpolasyon için ideal olan gelişmiş ön ağız tasarımı sunuyor. Yeni takımlar, ekstra zaman kaybına neden olan yığınlanmış malzeme katmanları arasında bulunan talaşların giderilmesine gerek olmadan, daha hızlı ve daha temiz delik ve yan çeperler oluşturuyor.

Yüksek kaliteli ürünleri garantiliyor
Patentli JC899 finiş frezeleme takımı, talaş kirliliğini ortadan kaldırmak için ikisi bir arada geometri kullanarak, üreticilerin işleme sonrasında hibrit çok katmanlı malzemeleri yığından çıkarma ve temizleme ihtiyacını ortadan kaldırıyor. Elmas tabanlı STAX kaplama, güvenilir prosesler ve yüksek kaliteli ürünleri garantilerken; çift geometrinin sol tarafındaki helis, katmanlara ayrılmayı, elyaf çekilmesini ve talaş izlerinin iş parçasının yüzeyine zarar vermesini önlüyor.
Zaman alan tezgah çalışması ve parçaların doğru bir şekilde yeniden konumlandırılması için karmaşık ölçüm içeren baralama takımlarının aksine JC898 ve JC899, CFRP titanyum ve CFRP alüminyum hibrit malzeme delik açma operasyonlarını önemli ölçüde kolaylaştırmak için bu tip işleme sonrası işlerini ortadan kaldırıyor. Ortaya çıkan prosesler, alternatif çözümlerle elde edilenlerden iki kat daha hızlı. Ayrıca, takım ömrü de iki katına çıkıyor.

İşleme sonrası operasyonları en aza indiriyor
JC898 ve JC899, helisel enterpolasyon ve kenar frezeleme uygulamaları için çok sayıda avantaj sunarak, işleme sonrası operasyonları ve tezgah çalışması ihtiyacını en aza indirirken; aynı zamanda proses tutarlılığını ve hızını artırıyor. İşleme sırasında çok katmanlı malzemelere uygulanan stresi azaltan bu takımlar, özellikle çapak üretebilecek CFRP titanyum uygulamalarında iş parçası kalitesini artırıyor.
JC898 ve JC899, 15 ilâ 60 mm arasında değişen uzunlukları veya katman yüksekliklerini işliyor. JC898, 8 veya 15 mm çaplarında satışa sunuluyor. JC899 ise, 8.5 ve 14.8 mm’nin (finiş frezeleme takımı) yanı sıra 0.375 inç çapında mevcut.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ