Makine Haber

Basınçlı hava kullanan üretim sistemlerine bir dizi yenilikçi teknoloji sunan filtreleme çözümleri

İşletmelerin hava kalitesi ve işletme maliyetleri üzerinde önemli bir etkiye sahip olan ve dünya çapında ilk kez Atlas Copco tarafından geliştirilen inPASS dâhili baypass, sistemin kusursuz ve kesintisiz bir biçimde çalışmasına olanak sağlıyor.

Basınçlı hava kullanan üretim sistemlerine bir dizi yenilikçi teknoloji sunan filtreleme çözümleri

Atlas Copco

Atlas Copco Kompresör Tekniği, yeni filtreleme çözümleri ile basınçlı hava kullanan üretim sistemlerine bir dizi yenilikçi teknoloji sunuyor. Yeni nesil UD+, DD+/PD+, DDp+/PDp+ ve QD+ hava filtreleri, bakımı önemli ölçüde basitleştirmek ve maliyetleri azaltmak için inPASS teknolojisiyle donatılıyor. inPASS ile desteklenen yeni seri; aynı zamanda işletmelere kendi özel hava kalitesi gereksinimlerine uygun gelişmiş filtre ortamları arasından seçim yapma esnekliği de sağlıyor.

Çelik: “Filtreleme, basınçlı hava sisteminin çok önemli bir bileşenidir”


İlaçtan gıdaya, elektronikten tekstile kadar pek çok sektörde kullanılmak üzere ürettikleri filtrelerin işletmelerin sistemlerinin en iyi şekilde korunduğundan emin olmak için farklı teknolojilerle desteklendiğini ifade eden Atlas Copco Kompresör Tekniği Endüstriyel Hava Ürün ve Pazarlama Müdürü Onur Çelik, “Filtreleme, basınçlı hava sisteminin çok önemli bir bileşenidir. Şimdiye kadar bir filtrenin bakımı, tüm basınçlı hava sisteminin kapatılmasını veya her filtrenin etrafına 3 valf baypaslarının kurulmasını içeriyordu. inPASS, bakım sırasında havayı filtre kafasından yeniden yönlendirerek, hava akışı kesintiye uğramadan güvenli filtre kartuşu değişimine olanak tanıyor. Böylece, filtrelerin etrafına fazladan boru döşemeye veya bakım için üretimi durdurmaya gerek kalmıyor” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ