Makine Haber

Y ekseni dilimleme için CoroCut QD

Talaşlı imalat takımı uzmanı Sandvik Coromant, Y ekseni dilimleme için CoroCut QD dilimleme takımını yeniledi. Orijinali ile aynı özelliklere sahip Y ekseni dilimleme için CoroCut QD, kesici uç cebi 90 derece dönüş sağlayacak şekilde optimize edildi ve iyileştirilmiş yüzey kalitesi, daha düşük titreşim ve daha yüksek bıçak sertliği sağlıyor.

  • 13 Mart 2024
Y ekseni dilimleme için CoroCut QD

Sandvik Coromant

Y ekseni için CoroCut QD, Sandvik Coromant’ın mevcut CoroCut ürün yelpazesine ekleniyor. Y ekseni dilimleme için QD, CoroCut QD ile aynı özelliklere sahip; ancak kesici uç cebinin 90 derece dönmesi önemli bir değişiklik.
Takım tezgahında X eksenine uyum sağlayan konvansiyonel dilimleme takımlarının aksine, Y ekseni dilimleme farklı bir prensiple çalışır. Buna karşılık, Y eksenine uyum sağlamak için saat yönünün tersine 90 derece dönüş sunması çeşitli avantajları da beraberinde getirir.
CoroCut QD yükseltmesi, yüzey kalitesini iyileştirir, konvansiyonel dilimlemeye kıyasla titreşimi azaltır (bu da daha az gürültüye neden olur) ve şu anda konvansiyonel yöntemlerle mümkün olandan çok daha büyük çaplarda dilimleme gerçekleştirir. Ayrıca, ortaya çıkan yükün bıçağın en güçlü bölgesine kaydırılması, altı kat daha fazla bıçak sertliği oluşturarak, stabiliteyi kaybetmeden yüksek ilerlemeye ve daha uzun kullanma mesafelerine olanak sağlar.
Daha spesifik olarak, yenilenen bıçaklarda Y ofseti bulunmaz. Bu da programlamayı kolaylaştırırken yüksek strok sağlar. Bıçaklarda ayrıca bıçağın adaptöre itilmesi ve kolay kurulum gibi iki önemli uygulama ihtiyacını karşılayan bir durdurma yüzeyi bulunur.

Selin: “Çok amaçlı tezgahlarda dilimleme için ideal bir takım”
Tornalama Departmanı Global Ürün Uygulama Uzmanı Fredrik Selin, konu hakkında şunları söyledi: “Konvansiyonel dilimleme X ekseni boyunca ilerleme hareketi yapar; böylece kesme kuvveti bıçağın en zayıf bölümüne yönlendirilir. Bu durum deformasyona ve dengesizliğe yol açabilir. Kesici uç cebini 90 derece döndürerek ve Y eksenini kullanarak, kesme kuvveti tüm bıçak boyunca aşağı doğru yönlendirilir ve bu da bıçak sertliğinin yüzde 600’e varan bir oranda artmasını sağlar. CoroCut QDY tornalama merkezlerinde ve Y eksenli çok amaçlı tezgahlarda dilimleme için ideal bir takımdır. Buna kayar otomat tezgahlarında dilimleme, 120 milimetreye (mm) varan büyük çaplar ile ana ve alt aynalar arasına erişen uzun kullanma mesafeleri dahildir. Bu nedenle, uygulama güvenliğinden veya işleme verimliliğinden ödün vermeden derin kanallarda dilimleme veya işleme ihtiyacı olduğunda yenilenmiş CoroCut QDY çözümü mükemmel seçimdir.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ