Makine Haber

Kentsel ihtiyaçlar için ideal olan kompakt yüksek güçlü şarj üniteleri

Terra 184; CCS, CHAdeMO ve AC de dâhil olmak üzere piyasadaki tüm şarj standartlarını destekliyor ve 920V’a kadar tüm bataryaların gereksinimlerini karşılayabiliyor. Tasarlanan kişiselleştirilmiş kredi kartıyla ödeme terminali, ekran ve kabloları gibi özellikleriyle ihtiyaca göre düzenlenebiliyor.

  • 22 Temmuz 2020
Kentsel ihtiyaçlar için ideal olan kompakt yüksek güçlü şarj üniteleri

ABB

BM verilerine göre, küresel sera gazı emisyonunun yüzde 60’ından fazlası şehirlerden kaynaklanıyor ve 2050 yılına kadar şehirlerin dünya nüfusunun üçte ikisinden fazlasına ev sahipliği yapması bekleniyor. Dolayısıyla, hızla büyüyen bu kentsel yerleşimlerin karbon emisyonunu azaltmak için ileriye dönük etkili adımlar atması gerekiyor ve e-mobilite bunun gerçekleştirilmesinde kilit bir öneme sahip. Ancak, e-mobilitenin zamanın az olduğu ve alanın zor bulunduğu yüksek nüfus yoğunluklu kentlerde hayata geçirilebilmesi için bu tür zorlukları ele almaya yönelik çözümler geliştirilmelidir.
ABB’nin şarj teknolojisindeki son atılımı tam da bunu karşılıyor. ABB’nin en çok satılan şarj ünitesi ailesinin en son üyesi Terra 184 şarj ünitesi; hızlı, kompakt, güçlü ve üç aracı aynı anda şarj edebilme imkânını sunarak, araç kullanıcılarına maksimum elverişlilik, şarj ünitesi işletmecilerine de maksimum kazanç fırsatı tanıyor.
180kW’lık şarj gücü sayesinde Terra 184, en son model ya da gelecek nesil özel araçlar, otobüsler veya kamyonlar gibi her boyutta araç tarafından kullanılabilir. Ancak, diğer yüksek güçlü şarj ünitelerinin aksine, Terra 54 modeliyle aynı miktarda, 0.5m2’den daha düşük bir ayak izi bırakıyor. Dahası, modelin inovatif tasarımı, sınırlı alana sahip kentlere göre mükemmel bir hızlı ve kompakt çözüm sunmakla birlikte; ayrı olarak monte edilen güç kabinlerine ihtiyaç olmadığı anlamına geliyor.

Muehlon: “Bugünün ve yarının taleplerini göz önünde bulundurduk”
ABB global E-mobilite Altyapı Çözümleri Başkanı Frank Muehlon, “Geçtiğimiz 10 yıl içerisinde ABB sürdürülebilir ulaşımın temellerini attı. Terra serimize eklediğimiz son parça ile hem kentsel bölgelerin ihtiyaçları, hem de yolları doldurmaya başlayan elektrikli araçların ihtiyaçları bakımından, bugünün ve yarının taleplerini göz önünde bulundurarak hareket ettik” dedi.
Terra 184, CCS, CHAdeMO ve AC de dâhil olmak üzere piyasadaki tüm şarj standartlarını destekliyor ve 920V’a kadar tüm bataryaların gereksinimlerini karşılayabiliyor. Tasarlanan kişiselleştirilmiş kredi kartıyla ödeme terminali, ekran ve kabloları gibi özellikleriyle ihtiyaca göre düzenlenebiliyor.
Daha fazla esneklik için, Terra 94 veya 124 gibi diğer Terra modellerini sahip kişiler, gelecekte ekstra güç modülleri ekleyerek şarj çözümlerini Terra 184’e yükseltmeyi seçebilirler.
Terra 184, doğrudan ABB kanalıyla ve ABB’nin seçtiği distribütörleri aracılığıyla Avrupa’da temmuzdan itibaren, Kuzey Amerika’da ağustos ayından itibaren ve dünyanın geri kalanında bu yılın dördüncü çeyreğine kadar piyasaya sürülecek. Bu model, ABB Elektrifikasyonu’nun sıfır emisyonlu bir dünya vizyonu çerçevesinde yürüttüğü Mission to Zero projesini destekleyen; güvenli, akıllı ve sürdürülebilir bir şarj çözümü.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ