Makine Haber

UVD Robot, Türkiye’nin virüslerle mücadelesinde yeni bir dönem başlatacak

Morötesi-C ışınlar yayarak virüsleri yok eden UVD Robot, Türkiye’nin virüslerle mücadelesinde yeni bir dönem başlatacak. Robot; hastane, havaalanı, ofis, otel, AVM, okul ve fabrika gibi insan yoğunluğu olan kapalı alanlarda dakikalar içinde yüksek düzeyde etkin bir dezenfeksiyon sağlıyor.

  • 29 Haziran 2020
UVD Robot, Türkiye’nin virüslerle mücadelesinde yeni bir dönem başlatacak

Danimarkalı Blue Ocean Robotics tarafından üretilen ve Morötesi-C ışınlar yayarak virüsleri yok eden UVD Robot, Türkiye’nin virüslerle mücadelesinde yeni bir dönem başlatacak. Dünyanın 60’dan fazla ülkesinde, Covid-19 ile mücadelede kullanılan ilk ve tek otonom robot olan UVD Robot; hastane, havaalanı, ofis, otel, AVM, okul ve fabrika gibi insan yoğunluğu olan kapalı alanlarda dakikalar içinde yüksek düzeyde etkin bir dezenfeksiyon sağlıyor. Otonom ve mobil özelliği ile yaşam alanlarını tek başına dezenfekte eden robot, kimyasal ürünlerin oluşturduğu riskleri de sıfıra indiriyor. Başta Çin, Danimarka ve İtalya olmak üzere dünyada 60’dan fazla ülkede Covid-19’a karşı kullanılan UVD Robot, virüslere karşı yüzde 99,99 etkili.

“Hiçbir kimyasala gerek duymadan etkin bir dezenfeksiyon sağlıyor”


Konu hakkında açıklamalarda bulunan UVD Robot’un Türkiye distribütörü Inno-Robot’un Kurucusu ve Yönetici Ortağı Mehmet Bilginsoy, “UVD Robot ile ülkemizin zararlı mikro organizmalarla olan mücadelesine etkin katkı sağlamak istiyoruz. Ultraviyole C ışığı, uzun yıllar boyunca hava, su, zemin gibi alanların yanı sıra, gıda gibi tüketim ürünlerinin dezenfeksiyonunda kullanılmaktadır. UVD Robot ise, yıllardır kullanılan bu dezenfeksiyon yönteminin robot teknolojisi ile otonom hale getirilmiş şeklidir. UVD Robot, dünyanın birçok ülkesinde; hastane, havalimanı, ofis, otel, okul ve alışveriş merkezleri gibi toplu yaşam alanlarında kullanılan, ilk ve tek otonom robot olma unvanını taşıyor. Robot, ülkemizde de virüs, bakteri ve zararlı mikro organizmalara karşı, hiçbir kimyasala gerek duymadan etkin bir dezenfeksiyon sağlayarak insanların hayatlarını kurtaracak” dedi.

“Patojenlere karşı yüzde 99.99’a kadar etkili”
Patojenlere karşı yüzde 99.99’a kadar etkili robotun, tabletler sayesinde kolay kulanım imkânı sunduğunu da ifade eden Bilginsoy, şunları aktardı: “1 kişi aynı anda 10 robotu sorunsuz bir şekilde kullanabiliyor. Wi-Fi ağlarına bağlanarak alanların dezenfeksiyonunu otonom şekilde tek başına gerçekleştiren robot, alanların hijyeni için gereken iş yükünü de azaltıyor. Aynı anda, kimyasal ve dezenfektan ürünlerinin maliyetini de sıfıra indiriyor.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ