Makine Haber

Arçelik, 2030 yılına doğru kısa, orta ve uzun vadeli hedeflerini açıkladı

‘Dünyaya Saygılı, Dünyada Saygın’ vizyonu ile sürdürülebilirliği iş modeli olarak benimseyen Arçelik; Türkiye, Romanya, Birleşik Krallık, Rusya, Fransa, İsveç, Çin, Norveç, Finlandiya, Güney Afrika, Tayland ve Danimarka olmak üzere 12 ülkedeki operasyonları ile ilgili gelişmeleri paylaştığı raporunu yayımladı.

  • 04 Haziran 2020
Arçelik, 2030 yılına doğru kısa, orta ve uzun vadeli hedeflerini açıkladı

Arçelik; Türkiye, Romanya, Birleşik Krallık, Rusya, Fransa, İsveç, Çin, Norveç, Finlandiya, Güney Afrika, Tayland ve Danimarka olmak üzere 12 ülkedeki operasyonları ile ilgili gelişmeleri paylaştığı 2019 Sürdürülebilirlik Raporu’nu yayımladı. İş stratejilerini ‘Dünyaya Saygılı, Dünyada Saygın’ vizyonuyla belirleyen şirket, raporda 2030 yılına doğru kısa, orta ve uzun vadeli hedeflerini açıkladı.

Bulgurlu: “Çevresel ve sosyal sorunların çözümü için somut adımlar atıyoruz”


Şirketin 12. Sürdürülebilirlik Raporu ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Arçelik CEO’su Hakan Bulgurlu, “Sürdürülebilir bir dünyanın bugünden atacağımız adımlarla mümkün olacağı inancıyla ‘Geleceği İyileştiren Teknoloji’ çatı yaklaşımımızı belirledik. Global yaygınlığımız, geniş paydaş ağımız, gezegeni, yaşamımızı ve işimizi iyileştiren teknolojilerimizle, çevresel ve sosyal sorunların çözümü için somut adımlar atıyoruz” dedi.
Arçelik’in 2030 hedeflerine dikkat çeken Bulgurlu, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Global üretim tesislerimizde kullandığımız elektriğin yüzde 100’ünü yenilenebilir enerji kaynaklarından sağlamayı, atık geri dönüşüm oranımızı yüzde 99’a, ürünlerimizde kullandığımız geri dönüştürülmüş plastik oranını ise yüzde 40’a yükseltmeyi hedefliyoruz. Tüm dünyayı kısa sürede etkisi altına alan Covid-19 pandemisi; çevremizin, ekosistemin, biyoçeşitliliğin ve doğal kaynakların korunmasının en önemli sorumluluklarımız olduğunu bizlere bir kere daha hatırlattı. Pandemi sonrası sürdürülebilirliğin tüm şirketler için bir iş modeli haline geleceğine inanıyoruz. İnsanlar, satın alım kararlarıyla, şirketlere çevresel ve sosyal konularda sorumluluk almaları gerektiğini net olarak ifade edeceklerdir.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ