Makine Haber

PMS Alüminyum, 50 milyon Euro’luk yatırımının startını verdi

PMS Alüminyum, tamamlandığında 40 milyar dolarlık ihracat ile Türkiye’nin gelecek hedeflerine büyük katkı sağlaması beklenen Bursa Teknoloji Organize Sanayi Bölgesi’nde, 50 milyon Euro’luk yatırımla inşa edilecek yeni fabrikasında hafriyat çalışmalarına başladı.

PMS Alüminyum, 50 milyon Euro’luk yatırımının startını verdi

Alüminyum sektöründe 1988 yılından beri üretim yapan ve sektörün Türkiye’deki en önemli üreticileri arasında yer alan PMS Alüminyum, yeni yatırımlarla birlikte hızla gelişmeye ve büyümeye devam ediyor.
PMS Alüminyum, Bursa’nın Karacabey ilçesinde yapım çalışmaları süren ve tamamlandığında 40 milyar dolarlık ihracat ile Türkiye’nin gelecek hedeflerine büyük katkı sağlaması beklenen Bursa Teknoloji Organize Sanayi Bölgesi’nde (TEKNOSAB), 100 dönüm arazi üzerine 50 milyon Euro’luk yatırımla inşa edilecek yeni fabrikasında hafriyat çalışmalarına başladı.

Çağlayan: “45 ülkeye ihracat yapıyoruz”


İnşaat, otomotiv, raylı sistemler, savunma sanayii, beyaz eşya, makine sanayii, elektrik elektronik, solar enerji ve ses yalıtım sektörlerinde faaliyet gösterdiklerini belirten PMS Alüminyum Yönetim Kurulu Üyesi Merve Önsever Çağlayan, yıllık toplam 60 bin ton ekstrüzyon profil ve yassı mamul üretim kapasitesi ile çalışmalarına devam ettiklerini söyledi. 45 ülkeye ihracat yaptıklarını ifade eden Çağlayan, “Gelişen teknolojiyi yakından takip ediyor, kendimizi sürekli geliştiriyoruz. Müşterilerimizin beklentileri doğrultusunda üretim yapıyor ve dünyanın her yerinde son derece başarılı çalışmalara imza atıyoruz” dedi.

“Hızla büyümeye devam ediyoruz”
Hızla büyümeye devam ettiklerini kaydeden Çağlayan, TEKNOSAB’ın hem Bursa ekonomisine, hem de Türkiye ekonomisine büyük katkı sağlayacak devasa bir proje olduğunu vurguladı. Bölgede inşa etmeyi hedefledikleri fabrika için hafriyat çalışmalarına başladıklarını aktaran Çağlayan, şunları aktardı: “TEKNOSAB’da 50 milyon Euro’luk yatırımla hayata geçireceğimiz fabrikada, tam entegre üretim yapısına sahip olacağız. 100 dönüm arazi üzerine kurulacak olan 4. fabrikamızı etap etap inşa edeceğiz. 54 bin metrekare açık, 42 bin metrekare kapalı olan kısmını aralık ayı içerisinde devreye almayı planlıyoruz. Fabrikamızda Ar-Ge merkezi kuracağız. Bu yatırımımızla birlikte, tüm üretim süreçlerimizi en modern teknolojiyle beslemeyi hedefliyoruz. Başlangıç aşamasında fabrikamıza 4 bin tonluk pres kuruyoruz.”
İlk pres için Danieli Breda firması ile güçlü bir iş birliği yaptıklarını ve söz konusu birliktelik ile yüksek magnezyumlu alaşımları üreteceklerini belirten Çağlayan, fabrikada müşterilerin isteklerine en doğru çözümler sunacak son teknolojik cihazlar ve üretim hatlarının yer alacağını anlattı.

“Eşi benzeri olmayan bir pres yatırımını hayata geçireceğiz”
Türkiye’de ve dünyada eşi benzeri olmayan bir pres yatırımını hayata geçireceklerinin altını çizen Merve Önsever Çağlayan, “Mühendislik tecrübemiz ve ekstrüzyon bilgi birikimimiz ile çok başarılı çalışmalara imza atıyoruz. Yeni fabrikamızla birlikte tasarım ve Ar-Ge gücümüzü artıracağız. PMS Alüminyum olarak, geçmişten gelen tecrübeli ve güçlü yapımız, geniş ürün gamımız ile ülkemize katkı sağlıyor ve geleceğe emin adımlarla ilerliyoruz” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ