Makine Haber

Bosch, tam otomatik üretim hattı ile günde yarım milyondan fazla maske üretecek

Bosch’un özel amaçlı makine üretimi birimi, yüz maskesi üretmek için bir sistem geliştirdi. Şirketin dünyanın dört bir yanındaki lokasyonlarında bulunan beş adet tam otomatik üretim hattı, koruyucu yüz maskelerini çalışanları için üretecek. Bosch, özel üretim hattının planlarını diğer şirketlere de ücretsiz olarak sunuyor.

  • 21 Mayıs 2020
Bosch, tam otomatik üretim hattı ile günde yarım milyondan fazla maske üretecek

Koronavirüs ile mücadele kapsamında Bosch, yüz maskelerinin tam otomatik üretimi konusunda çalışmalara başladı.
Stuttgart-Feuerbach’daki Bosch fabrikasında ilk özel yüz maskesi üretim hattını açan Bosch Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Volkmar Denner, “Koronavirüs bütün toplumu ilgilendiren bir mücadele. Çalışanlarımızı kendi ürettiğimiz maskelerle donatarak, piyasadaki arz durumunu azaltmaya yardımcı oluyoruz. Operasyonlarımızı güvenli bir şekilde sürdürürken, çalışanlarımızı korumamızı sağlayacak temelleri atıyoruz” dedi.
Haziran sonuna kadar sürecek olan koordinasyonlu bir üretimi artırma sürecinin ardından, dünyanın dört farklı köşesindeki beş ayrı üretim hattında günde yarım milyondan fazla maske üretmeye başlayacaklarını aktaran şirket yetkilileri, “Hatlar, Bosch’un özel amaçlı makine üretimi birimi tarafından tasarlandı. Bosch, özel üretim hattının planlarını diğer şirketlere ücretsiz olarak sunmayı planlıyor. Tasarım hattının planları için şimdiden 30’dan fazla şirketten teklif aldık” diye konuştular.

“Özel amaçlı makine üretimi birimi tarafından sadece birkaç haftada üretildi”
Yüz maskelerinin, diğer sağlık önlemlerinin yanı sıra, Covid-19 enfeksiyonlarının artışını önlemek için etkili bir yöntem olduğunu ifade eden yetkililer, şöyle konuştular: “Bosch’un özel amaçlı makine üretimi birimi tarafından sadece birkaç haftada üretilen tek tip, tam otomatik maske üretim hatları, birkaç farklı şirket tesisinde kurulmaya başladı. Stuttgart-Feuerbach’daki Endüstri 4.0 ana fabrikasında planlanan iki hattın yanı sıra; Naganathapura-Hindistan ve Juárez-Meksika’daki Bosch tesislerinde de önümüzdeki haftalar boyunca maske üretimi artırılacak. Erbach-Almanya’daki Rexroth tesisi de üretim ağını tamamlayacak. Haziran sonuna kadar, beş hattın üretim kapasitesinin ayda 10 milyon maskeyi geçmesi planlanıyor.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ