Makine Haber

Özden: “2019 yılını yüzde 250 büyüme ile kapatacağız”

2018’de başlattığı yeni büyüme operasyonunun bir sonucu olarak, 2019 yılını yüzde 250 büyüme ile kapatmaya hazırlanan teknoloji şirketi Doruk, global genişlemesini Amerika’daki şirketi ProManage Smart Manufacturing Solutions Corp. üzerinden gerçekleştiriyor.

  • 17 Aralık 2019
Özden: “2019 yılını yüzde 250 büyüme ile kapatacağız”

2019 yılını yüzde 250 büyüme ile kapatmaya hazırlanan ve bugüne kadar dünya çapında 300’den fazla sanayi kuruluşunu akıllı ve dijital fabrikaya dönüştüren Doruk, dünya markası olma hedefi ile faaliyetlerini sürdürüyor.
2019 yılını değerlendiren ve büyüme planları hakkında açıklamalarda bulunan Doruk Yönetim Kurulu Üyesi Aylin Tülay Özden, “2018 yılı, bir değişim ve dönüşüm hamlesi yaparak yeni bir büyüme operasyonu başlattığımız özel dönemin ilk adımı oldu. Şikago kentinde kurduğumuz şirketimiz ProManage Smart Manufacturing Solutions Corp. ile Amerika’da üretim endüstrisini güçlendirmek için hayata geçirilen Dijital Üretim Tasarım ve İnovasyon Enstitüsü MxD’nin Ar-Ge partneri olduk. Sanayide dijital dönüşümün öncelikli olduğu merkez ülkeleri hedef alarak, global genişlememizi ABD’deki şirketimiz üzerinden gerçekleştirmeye devam ettik. Yakın zamanda; fabrika otomasyon cihazları, enerji tasarrufu sistemleri, sosyal altyapı cihazları, uluslararası ürün tedariki destek hizmetleri gibi ürün ve hizmetler sunan Tokyo merkezli ITO Corporation ile partnerlik anlaşması imzalayarak Asya Pasifik pazarına giriş yaptık. Bu gelişmelerin bir sonucu olarak, bu seneyi yüzde 250 büyüme ile kapatacağız. Global büyüme planlarımız çerçevesinde 2020 yılında Almanya’ya, orta ve uzun vadede ise tüm Avrupa ülkelerine yayılmayı amaçlıyoruz” diye konuştu.

“ProManage ile şirketlere maksimum verim sağlıyoruz”
Yapay zeka ve artırılmış gerçeklik teknolojileri ile tam entegre dünyadaki tek üretim yönetim sistemi olan ProManage ile şirketlere maksimum verim sağladıklarını belirten Özden, şöyle devam etti: “İşletmelerin dijital dönüşüme geçirilmesinin yalnızca 4 ilâ 8 hafta sürdüğü bu sistemle, sanayiciler yaklaşık 2 ay sonunda yüzde 20’ye varan oranda verimlilik artışına tanık oluyorlar. Yıl olarak düşünüldüğünde ise, örneğin; ayda 1 milyon Euro’luk girdi maliyeti olan bir işletme için 10 ayda yapılan 10 milyon Euro’luk masraf 8 milyon Euro’ya düşüyor ve işletme yılda 2 milyon Euro tasarruf etmiş oluyor.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ