Makine Haber

Şenyurt: “OEM pazarına anahtar teslim çözümler sunuyoruz”

Gerek yurt içi, gerekse yurt dışındaki firmalara en iyi ürün ve hizmeti sağlamak için yatırımlarına hız kesmeden devam ettiklerini ifade eden Gamak Satış Müdürü Ercan Şenyurt, 2021 yılında OEM kanalının ciro içerisindeki payını iki katına çıkarmayı hedeflediklerini dile getirdi.

  • 20 Ocak 2021
Şenyurt: “OEM pazarına anahtar teslim çözümler sunuyoruz”

Yüzde 100 yerli sermaye ile kurulan Gamak, gelişmiş OEM ürün gamıyla üretim ve küresel tedarik zincirinde müşterilerinin bir adım daha önde olmasını sağlıyor. Tüm üretiminde akıllı otomasyon sistemleri kullanan şirket, OEM’lerle birlikte birçok kuruluşun çözüm ortağı olmayı amaçlıyor.
Dünyadaki endüstriyel devrimlerle birlikte birçok sektör için orijinal ekipman tedariki, rekabetçi pazar koşullarında kilit öneme sahip. Konuyla ilgili araştırmalar, OEM’lerin gelir artışının iyileştirilmiş müşteri deneyimi gibi temel iş hedeflerine ulaşmada önemli bir rol üstlendiğini gösteriyor. OEM pazarının önemli aktörleri arasında yer alan Gamak, geniş ürün gamı sayesinde iş ortaklarının ihtiyaçlarına yönelik çözüm önerileri geliştirerek, iş hedeflerine ulaşmalarına yardımcı oluyor.

“Birçok özel iş modeli geliştiriyoruz”
60 yılı aşkın süredir dünyanın birçok yerinde sanayinin kalbini oluşturduklarını dile getiren Gamak Satış Müdürü Ercan Şenyurt, “OEM pazarının sert rekabet koşullarında öne çıkacak birçok özel iş modeli geliştiriyoruz. Bunun için pazar araştırmaları yaparak, kilit sektörleri belirleyip, onların ihtiyaçları doğrultusunda standart veya özel tasarım ürünler imal ediyoruz. Endüstriyel analizler yapıp; sektörlerinin lokomotifi olan firmalarını belirliyor, onlarla iletişime geçerek bu konudaki portföyümüzü her zaman güçlü tutuyoruz. Müşteri ziyaretlerimizde firmalara ihtiyaç duyulan ürünleri teklif ediyor, rekabete göre özel ticari koşulları sağlayarak, müşteri sadakatini güçlü kılmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

“Gelişmiş bir hizmet anlayışına sahibiz”
OEM ortaklığı konusunda gelişmiş bir hizmet anlayışına sahip olduklarını vurgulayan Şenyurt, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “İş ortaklarımızın doğru zamanda doğru fırsatı yakalayıp rakiplerine göre avantaj sağlamasında kilit bir rol üstleniyoruz. Yurt dışındaki bayiler ile ilişki kurarken, güçlü stok tutmalarına da özen gösteriyoruz. Konusuna ve bulunduğu pazara hâkim, teknik ve finansman alt yapısı güçlü firmalar ile çalışmayı kendimize hedef alıyoruz. Makina imalatçısı müşterilerimize uygun ticari koşullar ile ürün verip, makinelerine Gamak motorlarını takmaları konusunda onları sürekli destekliyoruz. Bu sayede, pazara geniş yayılımı sağlıyor ve globalde marka bilinirliğini sürekli canlı tutmayı amaçlıyoruz.”

“OEM pazarında çok iddialıyız”
OEM pazarında çok iddialı olduklarını, söz konusu iddianın arkasında ise çok güçlü argümanlar olduğuna dikkat çeken Ercan Şenyurt, “OEM hayatın her alanı için geçerli olduğundan; performans, verim ve standartlar açısından yüksek kalitede olmalı. Biz bu konuda çok dikkatli ve titiz bir süreç yönetiyoruz. Örneğin; tünel, AVM ve kapalı otoparklar gibi yerlerde yangın esnasında zehirli dumanı dışarı atmak için havalandırma fanlarına gereksinim var. Bunların tahrikinde duman tahliye motorları kullanılıyor. Gamak’da motorlarımızın üstün özelliği, sargı yalıtım sınıfının H olması. Petro-kimya sektöründe, rafinerilerde, ilaç ve boya fabrikalarında, çimento-alçı ve un-değirmen sektörlerinde yer alan patlayıcı gaz ve tozların bulunduğu ortamlarda kullanılabilen alev sızdırmaz özellik içeren motorlarımız fark yaratıyor. Kompresör sektöründe güçlü DE rulmanlı AC motorlarımız ön plana çıkıyor. Fan ve pompa sektörlerinde kullanılan motorlarımız yüksek korumaya sahip. Dişli kutusu sektörü gibi kalkış momentinin yüksek olduğu uygulamalarda ise, silindirik rulmanlı motorlarımız seçilebilir. Motorlarımız ayrıca, sargı yalıtım/ısınma sınıfında H/F koruma sınıfına dâhildir” ifadelerini kullandı.

“Dünyada söz sahibi olan birçok makine imalatçısı firma ile çalışıyoruz”
Pompa, kompresör ve redüktör endüstrisi başta olmak üzere dünyada söz sahibi olan birçok makine imalatçısı firma ile çalıştıklarını söyleyen Şenyurt, şöyle konuştu: “Yurt dışında satışlarımızı artırmak istediğimiz başlıca pazarlar merkez Avrupa, Kuzey Afrika ve Orta Doğu bölgeleri. Bu geniş coğrafyada, çeşitli sektörlerden orta ve büyük ölçekli dünya firmaları ile sistemli bir şekilde iletişimimizi sürdürüyoruz. Yurt dışı OEM firmalarıyla olan ticari hacmimizi genişletiyor ve bu sayede, şirketin genel satış rakamları içerisindeki OEM satış rakamlarının büyüyeceğini öngörüyoruz. Bu perspektif ile; 2021 yılında OEM kanalı ciro payımızı iki katına çıkarmayı ve OEM ailemizle birlikte büyümeyi hedefliyoruz.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ