Makine Haber

Başarı hikâyeleri 3DExperience Forum’da paylaşıldı

Bu yıl ‘Endüstri Rönesansı: Sürdürülebilir İnovasyon ve Sürdürülebilir Bir Dünya İçin Sürdürülebilir İş’ temasıyla düzenlenen 3DExperience Forum Türkiye; otomotiv, havacılık, savunma ve sağlık gibi farklı endüstrilerden birçok uzman ismi ve iş insanını ağırladı.

  • 13 Kasım 2019
Başarı hikâyeleri 3DExperience Forum’da paylaşıldı

Dassault Systèmes’in her yıl gerçekleştirdiği 3DExperience Forum Türkiye, bu sene 6 Kasım’da İstanbul Feriye’de düzenlendi. ‘Endüstri Rönesansı: Sürdürülebilir İnovasyon ve Sürdürülebilir Bir Dünya İçin Sürdürülebilir İş’ temasıyla düzenlenen etkinliğe; otomotiv, havacılık, savunma ve sağlık gibi farklı endüstrilerden birçok uzman isim ve iş insanı katıldı.
Sunumlar ve müşteri hikâyeleriyle endüstrinin yeniden doğuşunun dünyayı nasıl şekillendirdiğini görme ve daha iyi anlama şansı bulan katılımcılar, çeşitli uygulamaların sergilendiği ‘Deneyimsel Alanı’ da ziyaret etme ve deneyimleme fırsatını yakaladılar.

Gürdal: “Tüm dünyada 250 binden fazla müşteriye sahibiz”
Forumun açılış konuşmasını yapan Dassault Systèmes Türkiye Ülke Müdürü Elif Gürdal, tüm dünyada 250 binden fazla müşteriye sahip olduklarını ifade etti. Gürdal, “Dassault Systèmes; insanlara ürün, doğa ve yaşamı uyumlu hale getirebilecek sürdürülebilir yenilikleri hayal edebilmeleri için 3DExperience evrenlerini sağlıyor” diye konuştu.

Ribet: “Küresel bir dönüşüm içindeyiz”
Gürdal’ın konuşmasının ardından söz alan Dassault Systèmes EMEAR Bölgesi Başkan Yardımcısı Olivier Ribet ise, “Endüstri Rönesansı döneminde; icat etmenin, öğrenmenin, üretmenin ve ticaretin yeni, gerçek ve sanal yollarını getiren küresel bir dönüşüm içindeyiz” dedi.

Burhanoğlu: “Dijitalleşme tüm oyunu değiştiriyor”
Otomotiv endüstrisinin öncü yerli firmalarından olan Farplas’ın CEO’su Ömer Burhanoğlu da, yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Endüstride; dijitalleşme ve sürücüsüz araçların tüm oyunu değiştirdiği çok yeni bir yola doğru gidiliyor. Otomobiller, aynı zamanda veri toplayan araçlar olacak. Bu gelecekte, sürdürülebilirliğin anahtarı ise her zaman teknolojide olacak.”
Burhanoğlu konuşmasında, PLM deneyimlerini ve 3DExperience platformunun faydalarını da anlattı.

Türker: “3D baskı teknolojilerine odaklanıyoruz”
3D medikal ve endüstriyel tasarım şirketi TetLab’ın kurucusu ve yöneticisi Leyla Türker, sağlık teknolojisi, medikal, endüstriyel alanlar ve yaratıcı endüstrilerin geliştirilmesindeki zorluklara 3D baskı teknolojileri yoluyla odaklandıklarını ve SolidWorks teknolojilerini kullandıklarını aktardı.
Zırhlı askeri araçlar tasarlayan Türk savunma sanayi şirketlerinden FNSS ve alüminyumdan endüstriyel ürün üreticisi Yeşilova Holding de, etkinlikte başarı hikâyesini anlatan şirketler arasında yer aldı. FNSS PLM Sistemleri Yöneticileri Tolgahan Yıldız ve Fuat Çağrı Demir, yaptıkları konuşmada PLM serüvenlerindeki Dassault Systemes’in yerinden bahsettiler.
Etkinlik, Serdar Kuzuloğlu’nun dijital dönüşüme ve söz konusu dönüşümün gündelik hayata ve dijital trendlere etkilerine odaklanan sunumuyla sona erdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ