Makine Haber

Üretimde artırılmış gerçeklikle geleceğin fabrikasına dönüşün

Akıllı üretim yönetim sistemi ProManage ile sanayicilere dijital dönüşüm mentorluğu yapan teknoloji şirketi Doruk, geliştirdiği ProManage AR (Augmented Reality) uygulamasıyla üreticilere ekipmanlarının ötesini görme imkânı tanıyarak, geleceğin fabrikası olma yolunda büyük bir adım atmalarını sağlıyor.

  • 25 Mart 2020
Üretimde artırılmış gerçeklikle geleceğin fabrikasına dönüşün

Doruk

Teknoloji şirketi Doruk, bugüne kadar 300’den fazla fabrikaya uyguladığı akıllı üretim yönetim sistemi ProManage ile entegre olarak kullanılan ProManage AR (Augmented Reality) uygulamasıyla; işletmelerin çevikliğini, verimliliğini ve kârlılığını artırarak sanayicileri geleceğe hazırlıyor.
ProManage üretim yönetim sisteminin artırılmış gerçeklik teknolojisiyle tasarlanıp hayata geçirilmiş uygulaması olan ProManage AR ile kullanıcılar; üretim hattındaki makineler hakkındaki verileri, makinelerin bulunduğu gerçek dünya görüntüsünün üzerine yerleştirilmiş ve zenginleştirilmiş dijital grafikler ve görseller olarak görüntüleyebiliyorlar. Böylece; üretim şefleri, teknisyenler ve bakım personelleri bilgiye istediği anda ve istediği yerde ulaşabiliyor ve proaktif davranarak önlemler alabiliyorlar.

Anlık bilgi sahibi olmak büyük bir önem taşıyor
Üretimin durumu hakkında anlık bilgi sahibi olmak; gerek üretim yöneticileri, gerekse operatör ve teknisyenler için büyük önem taşıyor. ProManage AR ile kullanıcılar, herhangi bir problemi ya da problem olma ihtimalini fark edip, gerekli aksiyonları hızlı bir şekilde alabiliyorlar. Uygulama sayesinde, operasyonel işlemlerde görev alan çalışanlar bilgiye anında erişim sağlayabiliyorlar. Böylece, süreçler hızlanıyor ve arıza oluşmadan gerekli aksiyonlar alınabiliyor. Özelleştirilmiş grafik, sembol ve liste bazlı rapor tasarımlarıyla, istenilen bilgiye üretim alanı içinde dolaşılırken eş zamanlı olarak ulaşılabiliyor.

Fabrikanızın dijital fotoğrafını çekin
ProManage AR uygulaması, kullanıcılara olay yeri inceleme (Gemba Wolk) turlarında problemlerin kök nedenlerinin; OEE, kullanılabilirlik, performans, kalite ve duruş gibi birçok kriter bazında görüntülenmesini ve verim kaybına sebep olan unsurların hızlıca fark edilmesini sağlıyor.
İşletmeler; üretim sahasında gezerken görevli operatöre ya da ofisteki üretim sorumlularına sormaya gerek kalmadan, yalnızca makine üzerindeki AR etiketine, AR gözlük ya da mobil cihazın kamerasını tutarak, o makinenin duruş bilgisi, üretim miktarı, iş miktarı ve operatör çalışma bilgileri gibi birçok bilgiyi gerçek zamanlı olarak takip edebiliyorlar. ProManage AR sayesinde, ekipmanlar planlanandan daha düşük seviyede çalışıyorsa vardiya tamamlanmadan önlem alabilmek; daha hızlı çalışıyorsa da planlamaları iyileştirilebilmek mümkün hale geliyor.
ProManage AR uygulaması ile makinelere ait KPI’lar gerçek zamanlı olarak görselleştirilerek görüntülenebiliyor. Aynı zamanda, AR teknolojisiyle sunulan dijital grafik ve görsellerle veri daha iyi ve daha hızlı analiz edilebiliyor. Özelleştirilmiş ekran tasarımlarına sahip olan uygulama; grafik, sembol ve liste bazlı raporlar sunuyor.

Fabrikanızı yanınızda taşıyın
ProManage AR ile fabrikada değilken bile oradaymış gibi çalışmak ve üretimi takip etmek mümkün. Online makine izleme imkânı sunan bu uygulama, işletmedeki bilgiye hızlıca ulaşılmasına ve proaktif davranılarak önlem alınmasına katkıda bulunuyor.
ProManage ile dünya genelinde 300’den fazla öncü sanayi kuruluşunu dijitalleştiren Doruk; otomotiv, beyaz eşya, plastik, ilaç, kimya, gıda ve ambalaj başta olmak üzere pek çok farklı sektöre yüksek teknoloji çözümler sunuyor. Sanayicilerin güncel ihtiyaç ve talepleri, teknolojik gelişmeler ve uluslararası trendler ışığında ProManage sistemini sürekli olarak yenileyen ve güncelleyen Doruk, sisteme yeni özellik ve işlevler eklenmesi sayesinde, sanayicilerin dijital Üretim Operasyonları Yönetimi’ni (MOM) ve Üretim Yürütme Sistemleri’ni (MES) çağın gereklerine uygun şekilde gerçekleştirebilmelerine imkân tanıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ