Makine Haber

6 bin öğretmen Türkiye’yi dijital geleceğe taşıyacak

Microsoft Türkiye ve Bahçeşehir Koleji’nin Londra’da gerçekleştirilen BETT UK 2020 Eğitim Teknolojileri Fuarı’nda duyurdukları iş birliği çerçevesinde, Bahçeşehir Koleji’nde eğitim veren 6 bin öğretmen dünya çapında geçerli olan teknoloji okuryazarlığı sertifikasını alacak.

  • 27 Ocak 2020
6 bin öğretmen Türkiye’yi dijital geleceğe taşıyacak

Dijital yetenek açığı nedeniyle Türkiye’deki şirketler teknolojik açıdan yetkin elemanlar bulmakta zorlanırken; bir yandan da meslekler teknolojiyle dönüşüyor. Yeni neslin bu yönde modern eğitim alabilmesi için öğretmenlerin güçlü bir donanıma ve güncel teknoloji bilgisine sahip olmaları gerekiyor. Daha fazlasını başarmaları için insanları ve kurumları güçlendiren Microsoft da, Türkiye’de teknolojik açıdan yetkin insan gücü yetiştirmek hedefiyle yeni bir adım attı. Duyurulan iş birliği çerçevesinde, Bahçeşehir Koleji’nde görev yapan 6 bin öğretmen, Microsoft Certified Educator (MCE/Microsoft Sertifikalı Öğretmen) kursuna katılacak ve UNESCO standartlarıyla uyumlu, küresel geçerliliği olan teknoloji okuryazarlığı sertifikası almaya hak kazanacak.
Eğitim ve sertifika programı, 1 Mart ile 30 Haziran 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecek ve Bahçeşehir Koleji’nin bulunduğu; İstanbul, Ankara, İzmir, Gaziantep, Samsun, Antalya ve Bursa’da toplam 7 merkezde sürdürülecek. 6 bin öğretmeni kapsayan ve Orta Doğu ile Afrika bölgesinde bir eğitim kurumu tarafından yürütülen en büyük sertifikasyon projesi olarak öne çıkan program ile Türkiye’nin eğitim dönüşümünün güçlendirilmesi hedefleniyor.

8 modülden oluşan 20 saatlik bir eğitimi kapsıyor
Microsoft Imagine Academy Programı dâhilinde öğretmenlere ‘Microsoft Teknolojileriyle 21. Yüzyıl Öğrenim Tasarımı’ kursu verilecek. Program, UNESCO’ya göre öğretmen ve öğrencilerin 21. Yüzyıl’da sahip olması gereken 6 global standardı karşılıyor ve 8 modülden oluşan 20 saatlik bir eğitimi kapsıyor. Teknoloji desteğiyle öğretmen ve öğrenci iş birliği, iletişim, bilgi sentezleme, öz denetim, gerçek dünya problemlerine analitik çözüm üretme, yaratıcılık ve bilgi işlem teknolojileri konularını içeren program, öğretmenlerin dijital okuryazarlık becerilerini geliştiriyor. Program sonunda yapılacak Microsoft Certified Educator (MCE/Microsoft Sertifikalı Öğretmen) yetkinlik sınavı, Microsoft Teams uygulaması üzerinden Türkçe olarak gerçekleştirilecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ