Makine Haber

UR Akademi’nin çevrimiçi ücretsiz eğitimleri 2021’de de devam edecek

Universal Robots’un cobotların herkes için ulaşılabilir ve anlaşılabilir olması için hayata geçirdiği ve cobotların programlanmasından güvenlik ayarlarının yapılmasına kadar tüm eğitimlerin verildiği UR Akademi ile 80 bin kişiye ücretsiz çevrimiçi eğitim verildi. Akademinin çevrimiçi ücretsiz eğitimleri 2021 yılında da devam edecek.

UR Akademi’nin çevrimiçi ücretsiz eğitimleri 2021’de de devam edecek

Universal Robots’un yeni nesil cobotlarını kullanmayı öğrenmek isteyenler için kurduğu UR Akademi kapsamındaki eğitimleri, 2020 yılında da aralıksız bir şekilde devam etti. Universal Robots, cobot kavramlarını öğrenmek ve cobotu programlamak isteyenler için Türkçe de dâhil olmak üzere sekiz dil seçeneği ile ücretsiz çevrimiçi eğitim fırsatı sunduğu UR Akademi ile sertifika alma imkânı sundu. 87 dakika içinde isteyen herkesin cobot programcısı olmasını sağlayan UR Akademi’nin çevrimiçi ücretsiz eğitimleri 2021 yılında da devam edecek.

Cobot programlama becerisi kazandırılıyor
Robotik otomasyon alanında herhangi bir deneyimi olmayanlara, cobot temel programlama imkânı tanıyan UR Akademi; cobotunu kurmak, programlamak ve yeni bir işe adapte etmek isteyenlerin de online danışma merkezi oluyor. Sertifikalı eğitmenler, Universal Robots veya partnerleri tarafından düzenlenen eğitimlerde kullanıcılara; cobot komut dosyası oluşturma, endüstriyel iletişim ve arayüz kullanımı da dâhil olmak üzere bir dizi temel ve gelişmiş cobot programlama becerisini kazandırıyor.
CB3 ve e-Series olarak her iki cobot ailesinin de eğitiminin bulunduğu akademide; robota giriş, robotun nasıl çalıştığı, uç elemanı ayarı, program oluşturma, harici cihazlarla haberleşme, güvenlik ayarları, koordinat düzlemleri ve program akışı gibi tüm detaylara en ince ayrıntısına kadar yer veriliyor. Cobotların cıvatalama, paletleme ve makine besleme gibi uygulamalar için gerekli bilgi ve becerilerin de öğretildiği akademide; etkin program akışı, özelleştirilmiş koordinat sistemleri ve kuvvet kontrolü aşamaları da anlatılıyor.

Gök: “Otomasyonun önündeki engelleri kaldırıyoruz”


UR Akademi ile cobotları, akıllı telefon kullanan herkesin rahatlıkla öğrenebileceği kolaylıkta ve herkes için erişilebilir hale getirdiklerini belirten Universal Robots Türkiye ve MEA Ülke Müdürü Kandan Özgür Gök, şöyle konuştu: “UR Akademi ile cobotlar hakkında temel bilgileri kullanıcılar ile paylaşarak, otomasyonun önündeki engelleri kaldırıyoruz. Eğitimlerimizle, cobotlar aracılığıyla karmaşık otomasyon uygulamalarının kalitesini iyileştirerek; ek maliyet yaratmadan nasıl verimlilik artışı sağlanacağını anlatıyoruz. Eğitimlerimizin yanı sıra, web seminerlerimizde anlattığımız gerçek uygulamalar ve örnek başarı hikâyeleri ile potansiyellerini en üst düzeye çıkarmalarını sağlıyoruz.”

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ