Makine Haber

Türk Prysmian Kablo, “Ekonomiye Değer Katanlar Ödülleri”nde 7. kez kablo sektörünün lideri oldu

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nın bu yıl 48’inci kez düzenlediği “Ekonomiye Değer Katanlar Ödülleri”, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirilen törenle sahiplerine kavuştu. Türk Prysmian Kablo, dört ayrı kategoride verilen ödüllerde kablo sektörünün lideri oldu.

  • 27 Ocak 2023
Türk Prysmian Kablo, “Ekonomiye Değer Katanlar Ödülleri”nde 7. kez kablo sektörünün lideri oldu

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) tarafından Bursa ve ülke ekonomisine en fazla değer katan firmalara ve girişimcilere yönelik “Kurumlar Vergisi”, “Gelir Vergisi”, “İhracat” ve “Sektör Liderleri” kategorilerinde verilen “Ekonomiye Değer Katanlar Ödülleri” açıkladı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla bu yıl 48’incisi düzenlenen törende Türk Prysmian Kablo, “Sektör Liderleri” kategorisinde kablo sektörünün lider kuruluşu seçildi. Söz konusu ödül ile Türk Prysmian Kablo 7. kez kablo sektörünün lideri seçilmiş oldu.

Özcan: “Sürdürülebilir başarının kapıları ancak yenilikçi fikirler ile açılabilir”
Sürdürülebilir başarının kapılarının ancak yenilikçi fikirler ile açılabileceğinin altını çizen Türk Prysmian Kablo CEO’su Ülkü Özcan, şunları söyledi: “1964 yılından bu yana zorlu coğrafya, çevre ve kullanım şartlarına uygun yenilikçi, rekabetçi, yüksek performanslı çözümler geliştiriyoruz. Bugüne kadar İstanbul Havalimanından Yavuz Sultan Selim Köprüsüne, Osmangazi Köprüsünden, Marmaray, Ilgaz ve Avrasya Tünellerine kadar birçok büyük projenin kablo çözüm ortağı olduk. Bunların yanında sağlık sektörünün dev projeleri de dahil olmak üzere Türkiye’de pek çok sektörünün gelişimine katkı sağladık. Türk kablo sektörünün ‘Ar-Ge için en çok harcama yapan şirketi’ olarak sektörümüze ve Türkiye’ye değer katan çözüm ve ürünler sunmaya devam edeceğiz. Bu ödül sürdürülebilir başarımıza yönelik bizim için yeni bir motivasyon kaynağı oldu.”

“Altyapı ve teknoloji yatırımlarına önem veriyoruz”
Sektöre sürdürülebilir ve yenilikçi çözümler sunmak için altyapı ve teknoloji yatırımlarına önem verdiklerini vurgulayan Özcan, “Mudanya’da yer alan Ar-Ge Merkezimiz, sektördeki kapsamlı altyapısı ve gerçekleştirdiği faaliyetleri ile Türk kablo sektörüne öncülük ediyor. Faaliyet gösterdiğimiz Mudanya bölgesinde ekonomik büyümeye ve istihdama katkı sağlarken pozitif değer yaratan farklı kurumsal sosyal sorumluluk projelerine de destek veriyoruz. Bugün Mudanya’daki fabrikamızda 22 bin farklı kablo üretebiliyor. 220 kV’a kadar tüm enerji kabloları, 3 bin 600 çifte kadar bakır iletkenli haberleşme kabloları, fiber optik kablolar, endüstriyel uygulamalarda kullanılan özel kablolar da Türk Prysmian Kablo’nun imzasını taşıyor” diyerek sözlerini noktaladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ