Makine Haber

Startup’ların 2020’de 1 milyar dolarlık satış rakamına ulaşmaları bekleniyor

‘Microsoft for Startups’ programının ikinci yılını geride bırakmasını kutlayan Microsoft, program katılımcılarına GitHub Enterprise ve Power Platformu’nun kapılarını sonuna kadar açıyor. Yeni adımla birlikte, startup’ların yalnızca 2020’de 1 milyar dolarlık global satış rakamını yakalaması hedefleniyor.

  • 09 Mart 2020
Startup’ların 2020’de 1 milyar dolarlık satış rakamına ulaşmaları bekleniyor

Geçtiğimiz yıl startup şirketleri dünya çapında 30 milyar dolar tutarında yatırım aldılar. Microsoft for Startup platformu da, 140’tan fazla ülkeden binlerce startup’ı kurumsal müşterilerle buluşturdu. İki yıl önce kurulan platform, girişimcilerin müşteri ve gelir tabanlarını büyütmelerine yardımcı oluyor. Microsoft, programa dâhil olan startup’lara teknoloji ve pazarlara açılma desteği sunuyor. Üyelerin en çok destek aldığı konuların başında; geliştirilen çözümlerin global müşteri pazarına sunulması, birlikte satış ve birlikte pazarlama destekleri bulunuyor. Üyelere ayrıca bulut desteği ile birlikte; Office 365, Visual Studio Enterprise Cloud ve Dynamics365’i kullanma imkânı sunuluyor. Programa paralel olarak startuplar, sanal pazaryeri olan Azure Marketplace ve Appsource platformları ile birlikte çözümlerini dünya çapında daha çok müşteriye sunma imkânına kavuşuyorlar.

“GitHub Enterprise ve Power Platformu’na erişim imkânı sunuldu”
Dünyanın dört bir yanındaki startup ​​topluluklarının ihtiyaçlarını dinlediklerini aktaran yetkililer, “Bu çerçevede, Microsoft For Startups programı altında ayrıca Quantum ve Otonom Sürüş yeni dikey alt programlar da oluşturuldu. İkinci yaşını kutlayan program kapsamında Microsoft, GitHub Enterprise ve Power Platformu’na erişim imkânı sundu. Programdaki tüm üyeler ve yeni startup’ların erişimine açılan GitHub Enterprise, ekip yönetimini ölçeklendirirken, hesap yönetimini kolaylaştırıyor. Ek güvenlik, uyumluluk, dağıtım denetimleri ve ekiplerin ölçeklenmesini sağlayan yeni özellikler, GitHub’un sunduğu esnekliği ve işlevselliği daha da ileri taşıyor. Microsoft Power Platform erişimi ise; verileri analiz etme, çözümler oluşturma, işlemleri otomatikleştirme ve sanal aracılar oluşturma yetkileri sağlıyor” diye konuştular.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ