Makine Haber

TEB’den KOBİ ve işletmeler için yeni bir dijital platform

Türkiye’de dijital bankacılığın öncülerinden olan TEB, ödüllü CEPTETEB mobil uygulamasından sonra; KOBİ, kurumsal ve işletme müşterileri için birçok finansal işlemi kolay ve hızlı bir şekilde yapabilme olanağı sunan mobil uygulaması CEPTETEB İŞTE’yi hayata geçirdi.

  • 10 Ocak 2020
TEB’den KOBİ ve işletmeler için yeni bir dijital platform

Türkiye, dijital bankacılık alanında dünya ortalamasının üzerinde bir hızla gelişirken; bu alanın öncülerinden Türk Ekonomi Bankası (TEB), ödüllü CEPTETEB mobil uygulamasından sonra yeni bir inovasyona daha imza attı. Banka, KOBİ’lerin yanı sıra tüm ticari firmaların talep ve ihtiyaçlarına göre geliştirdiği CEPTETEB İŞTE’yi hayata geçirdi. Platform, tamamen müşterilerden gelen talepler doğrultusunda geliştirildi.

Mendi: “Birçok yeniliğe imza attık”
Uygulamanın tanıtım toplantısında konuşan TEB Bireysel ve Özel Bankacılık Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Mendi, Türkiye’nin dijital bankacılık alanında öncü bir ülke olduğunu ve dijital bankacılık hizmeti alan tüketici sayısının gün geçtikçe arttığını söyledi. Mendi, “Biz de TEB olarak, bu alandaki yatırımlarımızın odağında bulunan dijital bankacılık platformumuz CEPTETEB üzerinden hayata geçirdiğimiz yeni uygulamalarla, Türkiye’de hatta dünyada birçok yeniliğe imza attık. Örneğin; QR kodla kartsız para çekme ve çizerek PIN girme gibi, Türkiye’de hatta dünyada birçok yeniliği sektöre kazandırdık. Samsung Gear ve Apple Watch gibi akıllı saatlerde de, mobil bankacılık uygulamasını hayata geçiren ilk bankalardanız. Ayrıca, müşterilerimize Finans Koçu ile bütçelerini dijital ortamda yönetme ve analiz imkânı sağlıyoruz. TEB FX ile müşterilerimiz piyasayı eş zamanlı takip ederek, döviz işlemlerini anında yapabiliyorlar. CEPTETEB Cüzdan’da yer alan; İGA Pass, Flash Pass ve TAV Passport ile başta İstanbul Havalimanı ve Sabiha Gökçen olmak üzere havalimanlarında hızlı geçiş hakkı gibi hızlı çözümler sunuyoruz” dedi.

“CEPTETEB’in müşteri sayısı dördüncü yılında 900 bini geçti”
Türkiye’nin dijital kanaldan yapılan işlemlerin zenginliği açısından diğer ülkelerin bankacılık sistemlerinden olumlu anlamda ayrıştığını ifade eden Mendi, şunları aktardı: “2015 yılında hayata geçirdiğimiz dijital bankacılık platformu CEPTETEB’in müşteri sayısı dördüncü yılında 900 bini geçti. Mobil bankacılık kanalını kullanan müşterilerimizin sayısı ise 1,5 milyonu aştı. TEB müşterileri, bankacılık işlemlerinin yüzde 87’sini dijital kanallardan gerçekleştiriyor. Özellikle 18-34 yaş arası müşteriler dijital kanalı daha fazla kullandıyorlar. TEB olarak, yeni inovatif ürünler geliştirmeye devam edeceğiz.”

Cengiz: “Tasarımlarımızı ihtiyaç ve beklentiler doğrultusunda şekillendirdik”
Teknolojik dönüşümün ve dijitalleşmenin gelecekte ekonomiye ve reel sektörde rekabete önemli ölçüde yön vereceğini düşündüklerini kaydeden TEB KOBİ Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Ali Gökhan Cengiz ise, “Biz de; hem müşterilerimize bu değişim süreci içinde var olabilmeleri, farklı bakış açıları kazanmaları ve geleceğin kodlarını daha iyi okuyabilmeleri adına rehberlik ediyor, hem de kendi hizmet modellerimizi bu yönde dönüştürüyoruz. KOBİ’lere yönelik finansal ve finansal olmayan çeşitli ürün ve hizmetler sunuyoruz. Bu kapsamda ürünlerimize bir yenisini daha ekleyerek, KOBİ’lere özel olarak tasarladığımız yeni mobil uygulamamız CEPTETEB İŞTE’yi hayata geçirdik. Bu uygulamayı geliştirirken; uzun bir araştırma safhasının ardından Türkiye’nin dört bir yanındaki KOBİ müşterilerimizle bire bir görüşerek ihtiyaç analizi yaptık. Tasarımlarımızı müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda şekillendirdik” ifadelerini kullandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ