Makine Haber

Siemens Energy ve BASF, düşük karbon salınımlı üretim için güçlerini birleştirdi

Siemens Energy ve BASF, endüstriyel alanlar için düşük karbon salınımlı üretim konusunda stratejik iş birliğine imza attı. İlk olarak BASF’nin Ludwigshafen Projesi için çalışmalara başlanacak iş birliği kapsamında; iki şirketin güç birliği ile hidrojen üretimi, ısı pompaları ve elektrik şebekesinin yenilenmesi amaçlanıyor.

Siemens Energy ve BASF, düşük karbon salınımlı üretim için güçlerini birleştirdi

Siemens Energy, global kimya şirketi BASF ile düşük karbon salınım teknolojileri kullanımı konusunda iş birliğine imza attı. Söz konusu iş birliği kapsamda, BASF’nin kimyasal ürünlerindeki sera gazı emisyonlarını düşürülmesine katkı sağlayacak ticari ürünler geliştirilmesi hedefleniyor. Siemens Energy’nin yenilikçi ürün ve hizmet portföyüyle hayata geçirilecek iş birliğiyle BASF, kimyasal üretimden kaynaklı karbon emisyonunu azaltma hedefini genişletmeyi amaçlıyor. İlk adım ise, Ludwigshafen Projesi olacak.

Bruch: “Aktif bir rol oynamak istiyoruz”
Siemens Energy CEO’su Dr. Christian Bruch, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “BASF ile güçlerimizi birleştirerek; pilot projelerde kazanılan deneyim aracılığıyla yeni teknolojilerin ve konseptlerin uygulanmasına temel oluşturmak ve böylece proses endüstrisindeki enerji geçişini şekillendirmede aktif bir rol oynamak istiyoruz. Her tür enerji sistemi için güvenilir ve deneyimli bir ortak olarak rolümüzde stratejik hedefimiz; mal ve hizmetlere yönelik artan talebi karşılamaya yardımcı olmak ve aynı zamanda daha sürdürülebilir bir yolda iklim koruma hedeflerine ulaşmaya katkıda bulunmak.”

Brudermüller: “Siemens Energy gibi bir ortakla çalıştığımız için mutluyuz”
Düşük karbon salınımlı teknolojileri kullanmayı hedeflediklerini ifade eden BASF SE Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Martin Brudermüller ise, “Bu konuda Siemens Energy gibi bir ortakla çalıştığımız için mutluyuz. Bu tür teknolojileri geniş ölçekte kullanmak için gerekli koşullara ve desteğe ihtiyacımız var. Bunun için yüksek miktarda yenilenebilir elektriğe rekabet edilebilir fiyatlarla erişebilmemiz önem taşıyor” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ