Makine Haber

Coşkunöz Holding, yerli tıbbi ekipman üretimi ile ödüle lâyık görüldü

Coşkunöz Holding, Covid-19 pandemisiyle mücadeleyi güçlendirmek, kamunun ve sağlık kuruluşlarının çalışmalarına destek olmak amacıyla başlattığı tıbbi ekipman üretimi ile ödüle lâyık görüldü. Holding, ‘Ortak Yarınlar Ödül Programı’nda ‘Sağlık Kahramanlarına Destek’ kategorisinde ödülün sahibi oldu.

  • 07 Aralık 2020
Coşkunöz Holding, yerli tıbbi ekipman üretimi ile ödüle lâyık görüldü

Coşkunöz Holding, Covid-19 ile mücadele kapsamında, kamunun ve sağlık çalışanlarının ihtiyaç duyduğu tıbbi ekipman üretimiyle ödüle lâyık görüldü. Holding, Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu’nun (TİSK) Covid-19 sürecinde kurumsal sosyal sorumluluk projeleri ile örnek uygulamaları ödüllendirmek için düzenlediği ‘Ortak Yarınlar Programı’nda; Coşkunöz Eğitim Vakfı iş birliğinde Coşkunöz Metal Form (CMF) fabrikasında gerçekleştirdiği tıbbi ekipman üretimi ile ödül aldı. Onlarca projenin online oylama ile değerlendirildiği ve 13 kurumun ödül aldığı programda holding, ‘Sağlık Kahramanlarına Destek’ kategorisinde ödül kazandı.

Holding, ekipman üretimi için 3 milyon TL harcadı
Coşkunöz Holding, tıbbi ve koruyucu ekipman üretimi için Coşkunöz Metal Form fabrikasının üretim hatlarını revize etti. Holding; nisandan haziran ayına kadar olan dönemde; numuneleri alınan biyolojik örnek alma kabini, entübasyon kabini, sedye izolatörü ve siperlik gibi ürünlerin üretimini yaptı. Valf silikonları, yarı profesyonel ventilatör ve tek kullanımlık ventilatör gibi ürünlerin tasarımlarını tamamlayıp üretimini gerçekleştiren holding, ekipman üretimi için 3 milyon TL harcadı. Holding, kısa sürede 50 binden fazla ekipmanı, il sağlık müdürlüklerinin yönlendirmeleri doğrultusunda; İstanbul, Bursa, Manisa, Eskişehir ve Ankara başta olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanındaki devlet hastanelerine teslim etti.

Acay: “Bu yaşadığımız gurur çok daha farklı ve özel”


Tıbbi ve koruyucu ekipman üretim projelerini, Coşkunöz Holding’in, Türkiye’ye ve topluma olan sorumluluğu ve vefa borcu olarak gördüklerini aktaran Coşkunöz Holding CEO’su Erdem Acay, “Covid-19 ile mücadelede sağlık kahramanlarına vermeye çalıştığımız desteklerin böylesine önemli bir ödüle lâyık görülmesinden dolayı, şahsım ve şirketim adına büyük bir mutluluk ve gurur duydum. Bugüne kadar imza attığımız birçok ilk karşısında bu yaşadığımız gurur çok daha farklı ve özel. Proje için; 70 yıllık tecrübemizi, mühendislik ve üretim gücümüzü, kaynaklarımızı ve güçlü eko sistemimizi harekete geçirdik. Çok kısa sürede koruyucu ve tıbbi ekipmanların tasarımını ve üretimini gerçekleştirerek sağlık ağına dağıttık” dedi.

“Tüm holding çalışanlarının projede çok fazla emekleri var”
Tüm holding çalışanlarının projede çok fazla emekleri olduğunu da vurgulayan Acay, şöyle konuştu: “Hem mühendislik, hem de saha çalışanları, ‘seferberlik ruhu’ ile zamanla yarışıp çalıştılar. Emekleri için her birine teşekkür ediyorum. Ülkesine katkı sağlamanın en etkin yolunun eğitime destek vermek olduğu bilinciyle holding Kurucumuz M. Kemal Coşkunöz’ün 32 yıl önce kurduğu Coşkunöz Eğitim Vakfı da, tüm teknolojisi, tecrübesi ve akademik kadrosuyla bu süreçte bize büyük destek sağladı. Salgının başından itibaren mücadelenin en ön safında yer alan sağlık kahramanlarına, hayata geçirdiğimiz projeye destek sağlayan vakfımıza, iş birliği yaptığımız kurum ve kuruluşlara teşekkür ederiz.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ