Makine Haber

Surface Technology Germany, 16-18 Haziran 2020’de düzenlenecek

Yüzey işleme teknolojilerinde; çevre dostu çözümlere, enerji tasarrufu, malzeme ve kaynak verimliliğine odaklanan Surface Technology Germany Fuarı, ayrıca metal, plastik, ahşap, cam ve seramik gibi materyal kaplama teknolojilerine de ev sahipliği yapacak.

  • 29 Kasım 2019
Surface Technology Germany, 16-18 Haziran 2020’de düzenlenecek

16-18 Haziran 2020 tarihleri arasında Almanya’nın Stuttgart kentinde düzenlenecek Surface Technology Germany Fuarı’nda, 1.000’den fazla marka geliştirdiği teknolojileri sergileyecek. Etkinlikte, elektro kaplama, endüstriyel plazma yüzey işlemi, mikro malzeme işleme yöntemlerinden; patlama teknolojisi, termal püskürtme, kaplama malzemeleri, yüzey işleme, test ve analiz, çevre koruma, arıtma, temizlik ve ölçüm teknolojilerine kadar birçok ürün grubu aynı çatı altında buluşacak.
Almanya Yüzey Teknolojileri Derneği (ZVO) ve Almanya Makine Mühendisliği Sanayicileri Derneği (VDMA) ile geliştirdiği işbirlikleriyle de dikkat çeken Surface Technology Germany kapsamında VDMA, yüzey teknolojisi makineleri ve ekipmanlarının dijital entegrasyonu konusunu ele alacak. ZVO ise, elektronik kaplama ve yüzey teknoloji proses zincirinin çeşitliliği ve verimliliği gibi konulara odaklanacak.

Kühnel: “Türkiye yüksek bir potansiyele sahip”


Türkiye’de sektörün 250 milyon Euro’luk bir iş hacmine sahip olduğunu ifade eden Hannover Fairs Turkey Genel Müdürü Alexander Kühnel, Türkiye’nin söz konusu alanda yüksek bir potansiyele sahip olduğunu aktardı. Kühnel, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Türkiye, yüzey işleme teknolojilerinin en çok kullanıldığı özellikle beyaz eşya endüstrisindeki mevcut üretim kapasitesiyle AB’nin en büyük üretim üssü durumunda. Otomotiv, mücevher ve havacılık gibi sektörlerde de güçlü markalar faaliyet gösteriyor ve Türkiye’de gelişen ekonomi, çeşitli endüstrilerde yüzey işlem teknolojisi üreten firmalara olan ihtiyacı ortaya çıkarıyor. Surface Technology Germany, Türkiye’deki bu potansiyeli ortaya koyacak önemli bir platform sunuyor. Türkiye’deki üreticiler etkinlikte; geliştirdikleri ürün ve çözümlerini uluslararası alanda tanıtma ve sektör profesyonelleriyle tanışıp, B2B görüşmeleriyle yeni pazarlara açılma fırsatı elde edecekler.”

“Son trend teknoloji ve uygulamalar sergilenecek”
Surface Technology Germany’de, son trend teknoloji ve uygulamaların sergileneceğini ifade eden yetkililer, “Etkinlikte, dijitalleşmenin yüzey teknoloji endüstrisinin geleceğine etkisi; yeni enerji ve çevre düzenlemelerine uyum ve daha birçok sektörün çözüm bekleyen öncelikli konuları alanında uzman kişilerin sunumlarıyla düzenlenecek forumlarda masaya yatıracak. Ar-Ge uzmanları, tesis yöneticileri, bölüm başkanları, ürün mühendisleri, tasarımcıları ve üretim mühendislerinin katılımıyla düzenlenecek Endüstri 4.0 Forumu, fuarın en dikkat çeken etkinliklerinden biri olacak. Forumda; ağ oluşturma ve veri kullanımına ilişkin çözümler, enerji tüketiminde avantaj saylayacak önlemler, REACH yönetmeliği, yüzey ve işlev özelliklerini genişletme ve geliştirme gibi konu başlıkları tartışmaya açılacak” dediler.

“Uluslararası alandaki ilk ayağı WIN Eurasia çatısı altında düzenlenecek”
Surface Technology fuarlarının uluslararası alandaki ilk ayağının WIN Eurasia Fuarı çatısı altında İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenleneceğini kaydeden yetkililer, şunları aktardılar: “12-15 Mart 2020 tarihleri arasında WIN Eurasia bünyesinde gerçekleştirilecek Surface Technology, uluslararası katılımcıları ile 10. salonda yer alacak. Etkinlikte, sektörün maliyeti azaltıp verimini arttıracak teknolojiler sergilenecek. Türkiye’nin endüstri festivali konumunda bulunan WIN Eurasia; sac işlemeden metal şekillendirme teknolojilerine, otomasyon hizmetlerinden elektrik ve elektronik ekipmanlara, hidrolik ve pnömatik hizmetlerden tesis içi lojistiğe kadar geleceğin fabrikaları için ihtiyaç duyulan tüm eko-sistemi bir araya getirecek.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ