Makine Haber

Schneider Electric Türkiye’ye yeni Ülke Müdürü

Schneider Electric Türkiye Ülke Müdürlüğü görevine atanan İsmail Yamangil, son 2 yıldır Katar Ülke Müdürü olarak şirketin bölgedeki faaliyetlerini etkin bir şekilde yöneterek, müşterilerle olan ilişkileri sağlamlaştırmada ve işlerin büyümesinde önemli bir rol üstlendi.

  • 26 Nisan 2022
Schneider Electric Türkiye’ye yeni Ülke Müdürü

Schneider Electric, Türkiye Ülke Müdürlüğü görevine İsmail Yamangil’in atandığını duyurdu. 1 Ocak 2022 tarihi itibariyle yeni görevine başlayan Yamangil, son 2 yıldır Katar Ülke Müdürü olarak şirketin bölgedeki faaliyetlerini etkin bir şekilde yöneterek, müşterilerle olan ilişkileri sağlamlaştırmada ve işlerin büyümesinde önemli bir rol üstlendi.
Kariyerine 2005 yılında Pulse Eldor Corporation’da başlayan Yamangil, 2007 yılında Schneider Electric’e katıldı. Şirket bünyesinde Bursa Bölge Müdürü, Ticari Politikalar Direktörü ve son olarak Türkiye ve Orta Asya Retail İş Birimi Genel Müdür Yardımcılığı rollerinde görev alan Yamangil, Schneider Electric organizasyonunun büyümesine önemli katkılar sağladı. Bayi kanalı yapılanması, ticari politikalar, rekabetçi fiyat stratejisinin oluşturulması ve hayata geçirilmesi, e-ticaret platformu gelişimi ve tahsilat süreçlerinin dijital platforma taşınması gibi önemli projelere liderlik eden Yamangil, 2020 yılında Katar Ülke Müdürü olarak şirketin Körfez ülkeleri bölgesindeki gelişiminde rol aldı.
Dokuz Eylül Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü mezunu olan İsmail Yamangil, İzmir Ekonomi Üniversitesi’nden İşletme alanında yüksek lisans derecesine sahip.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ