Makine Haber

3M’in büyük ödülünü Ecording kazandı

Türkiye’nin girişimcilik ve inovasyon üssü İTÜ ARI Teknokent ile gerçekleştirdiği işbirliği çerçevesinde ödül ve yatırım kazanan girişimcilerin belirlendiği Big Bang Start-up Challenge’da, 3M Türkiye tarafından verilen 50 bin TL’lik büyük ödülü Ecording kazandı.

  • 02 Aralık 2019
3M’in büyük ödülünü Ecording kazandı

Girişimcilik alanında şirketleri, melek yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getiren İTÜ Çekirdek ile yaptığı işbirliği kapsamında girişimcilere desteğini sürdüren 3M Türkiye, ödül ve yatırım kazanan girişimcilerin belirlendiği Big Bang Start-up Challenge’ın bu yılki destekçileri arasında yer alıyor. Big Bang’de, 20 girişim ve fuayede yer alan bazı yarı finalist gruplar ile ikinci tur yatırımlarını alan İTÜ Çekirdek girişimleriyle birlikte 52 milyon TL’lik kaynağa ulaşıldı. 3M Türkiye, Big Bang Start-Up Challenge kapsamında 28 Kasım 2019’da Uniq İstanbul’da düzenlenen ödül töreninde 50 bin TL’lik çeki desteklediği Ecording firmasına sundu. Big Bang’de ilk 10’a giren Ecording ekibi, çekini 3M Türkiye Kurumsal İletişim Direktörü Ayşegül Özoral’ın elinden aldı.
Bireylere çevre bilincini aşılamayı hedefleyen bir proje olarak ortaya çıkan Ecording; geliştirdiği teknolojiler ile etkisi ve etki alanı küreselleşmeyi amaçlayan bir sosyal girişim. İnsanların ve sektör şirketlerinin de desteğiyle etkinlik alanlarını çeşitlendirerek büyümeyi sürdüren platform, bireylere ve şirketlere özel çözümler sunuyor. Şirketler için karbon ayak izlerini azaltıyor, yeşil dönüşümlerini ve yeşil pazarlama yapmalarını sağlıyor ve bu konuda onları teşvik ediyor. Ayrıca, markaların müşterileri ile bağ kurmalarını sağlıyor. Bireyleri ise, çevreye duyarlı tüketime teşvik ediyor, çevresel bilincin ve farkındalığın artırılmasına imkân veriyor, geliştirilen teknolojilerle iklim değişikliği ile doğrudan mücadele fırsatı yaratıyor. Bununla birlikte, bireylerin çevresel etki düzeyini ölçme ve geliştirebilme fırsatı tanıyor.

Özoral: “İnovasyon DNA’mızın kritik bir parçasını oluşturuyor”


110 yılı aşkın süredir yeni fikirler geliştirdiklerini ve bu fikirleri yenilikçi ürünlere dönüştürdüklerini aktaran 3M Türkiye Kurumsal İletişim Direktörü Ayşegül Özoral, “Bilimin, inovatif yaklaşımlarla insan yaşamını kolaylaştıracak çözümlere dönüştürülmesi işimizin temelini oluşturuyor. İnovasyon halen DNA’mızın kritik bir parçasını oluşturuyor. Yarattığımız her şeyin merkezinde ve geliştirdiğimiz yeni teknolojilerin temelinde bilim yatıyor ve inovasyon bu teknolojileri iş alanlarımıza nasıl uyguladığımızın göstergesi” dedi.
Türkiye’nin lider girişim, yatırımcı ve kurumsal şirketleriyle ekosisteme katkı sağlamak için işbirliği yaptıklarını ifade eden Özoral, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Türkiye’nin geleceğine katkıda bulunmak bilimi her alanda desteklemek için İTÜ Çekirdek’in destekçilerinden biri olduk. Bu çerçevede, bilimi dünyayı daha iyi bir yer yapmak için kullanan Ecording ekibine ödülünü takdim etmekten büyük bir onur ve keyif duyuyorum. Çünkü, bu konuda yola çıkışlarının 3M’in sürdürülebilirlik bakış açısıyla örtüştüğünü görüyoruz. Ecording; hem şirketlerin, hem de bireylerin doğal kaynakların tüketimi konusunda bilinçlenmesi ve harekete geçmesini sağlayan, bunun için teknolojiler geliştiren ve insanların günlük hayatları içerisinde uyguladıkları aktivitelere çevreye duyarlı çözümler sunan bir platform. 3M olarak, Ecording gibi girişimler olduğu ve desteklendiği sürece dünyanın güzel bir yer olmaya devam edeceğine inanıyoruz.”

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ