Makine Haber

Teksan, mesleki eğitimde önemli bir iş birliğine imza attı

Nitelikli eleman sorununun çözümü için kolları sıvayan Teksan, Topkapı Okulları ile iş birliği yaparak Özel İkitelli OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Elektrik Elektronik Bölümü’nde Teksan Teknoloji Sınıfı’nı açtı. Başarılı öğrenciler, Teksan’da staj ve iş imkânlarından da yararlanabilecekler.

  • 10 Eylül 2021
Teksan, mesleki eğitimde önemli bir iş birliğine imza attı

Teksan, Topkapı Okulları ile mesleki eğitimi ileriye taşıyacak önemli bir iş birliğine imza attı. Özel İkitelli OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde açılan Teksan Teknoloji Sınıfı, gelişmiş eğitim programının yanı sıra, sanayi ile iç içe bir öğrenim modeli oluşturuyor. Teorik ve pratik dersleri aynı anda deneyimleyecek olan Teksan Teknoloji Sınıfı öğrencileri, uygulama atölyeleri ve fabrika ziyaretleri ile eğitimlerini pekiştirecekler. Başarılı öğrenciler, Teksan’da staj ve iş imkânlarından da yararlanabilecekler.

30 öğrenci eğitim görecek
Enerji çözümleri sektörüne ihtiyaç duyduğu nitelikli elemanları kazandırmak fikriyle ortaya çıkan Teksan Teknoloji Sınıfı’nda, 10. sınıf öğrencilerine yönelik olarak yapılan sınavda başarılı olan 30 öğrenci eğitim görecek.
2021-2022 yeni eğitim öğretim yılının başlangıcı ile birlikte okulda yapılan açılış törenine; Başakşehir Kaymakamı Uğur Turan, Başakşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Coşkun, İkitelli OSB Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Mustafa Aydın ve Yönetim Kurulu üyeleri, Topkapı Okulları Kurucusu T. Fırat Şuekinci, İkitelli OSB Okul Müdürü Eray Şeker, Teksan Pazarlama Müdürü Rıdvan Öksüz ile İkitelli OSB Meslek Lisesi öğretmen ve öğrencileri katıldı.

Tuncer: “Mesleki ve teknik liseler büyük bir önem taşıyor”


Türkiye’de pek çok sektörde olduğu gibi kesintisiz enerji sektöründe de nitelikli eleman bulmanın en önemli sorunlardan biri olduğunu aktaran Teksan Pazarlamadan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Ebru Ata Tuncer, “Özellikle teknik kısımda bu ciddi bir sorun. Nitelikli eleman yetiştirme konusunda mesleki ve teknik liseler büyük bir önem taşıyor. Bu doğrultuda eğitim anlayışıyla örtüştüğümüz Topkapı Okulları ile yaptığımız görüşmeler sonucunda, nitelikli mesleki eğitime ve öğrencilerimizin gelişimlerine destek vermek amacıyla Teksan Teknoloji Sınıfı’nı kurmaya karar verdik. Eğitim kadrosunun hassasiyeti, öğrencilerimizin potansiyeli ve Teksan olarak uygulamalı eğitim imkânı, makine ve ekipman desteğimiz ile sınıfımızdan mezun olacak öğrencilerimizin sanayimize önemli katkılar sunacağına inanıyoruz. Öğrencilerimizin mesleki gelişimleri yanında bireysel gelişimleri ve kariyer yolculuklarına da destek olmayı hedefliyoruz. Ayrıca, başarılı öğrencilerimiz Teksan bünyesinde staj ve iş imkânına sahip olabilecekler. İlerleyen dönemlerde farklı okullarla yapacağımız iş birlikleri ile Türkiye çapında Teksan Teknoloji Sınıfları’nın sayısını artırmayı planlıyoruz” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ