Makine Haber

Şimdiye kadar üretilmiş en yüksek enerji verimliliğine sahip vidalı kompresör

Şimdiye kadar yapılmış en yüksek enerji verimliliğine sahip, sürdürülebilir kompresör olan GA VSDS, akıllı özellikleri sayesinde her müşteriye göre uyarlayabilir ve optimize edebilir olmasıyla dikkat çekiyor. Yeni teknoloji, ilk olarak 22-37 kW GA yağ enjeksiyonlu vidalı kompresör aralığında sunuluyor.

  • 01 Kasım 2021
Şimdiye kadar üretilmiş en yüksek enerji verimliliğine sahip vidalı kompresör

Atlas Copco Kompresör Tekniği

Sürdürülebilir sanayi verimliliğini destekleyen Atlas Copco Kompresör, yeni nesil VSD kompresörleri GA VSDS‘yi piyasaya sundu. Ürün, Atlas Copco Kompresör Tekniği’nin değişken hızlı sürücü (VSD) kompresörlerinin üçüncü nesli olarak anılıyor. VSD kompresörleri, motor hızlarını basınçlı hava talebindeki dalgalanmalara göre ayarlayarak enerji tüketimini önemli ölçüde azaltıyor.
Atlas Copco Kompresör Tekniği birinci nesil VSD kompresör teknolojisi ilk kez piyasa sunulduğunda, sabit hızlı bir kompresöre kıyasla yüzde 35 daha yüksek enerji tasarrufu sağlamıştı. VSD serisinin ikinci sürümü olan VSD+’ın enerji tasarrufunda bu oran yüzde 50’ye çıkarıldı. Bugün gelinen aşamada GA VSDS sayesinde söz konusu oran yüzde 60’a ulaşıyor.

Çelik: “Enerji maliyetleri ve çevresel ayak izi üzerindeki etkisi çok büyük olacak”


Söz konusu enerji tasarrufu oranına ulaşmanın gerçekten zor bir seviye olduğunu ifade eden Atlas Copco Endüstriyel Hava Bölümü’nün Ürün ve Pazarlama Müdürü Onur Çelik, “GA VSDS, şimdiye kadar yapılmış en verimli vidalı kompresördür. Bunun müşterilerimizin enerji maliyetleri ve çevresel ayak izi üzerindeki etkisi çok büyük olacak” dedi.
İklim değişikliğinin tüm dünyayı derinden etkilediği günümüzde, ürettikleri çözümlerde sürdürülebilir üretkenliği odak noktalarına aldıklarını aktaran Çelik, rakipsiz enerji verimliliğinin, GA VSDS’yi piyasada bulunan en sürdürülebilir kompresör haline getirdiğini ifade etti. Çelik, sözlerini şöyle sürdürdü: “Sürdürülebilirlik, GA VSDS‘nin tasarımında yol gösterici bir ilkeydi. Minimum bileşen sayısına ek olarak, doğada nadir bulunan hammaddeler kullanılmadığı için ürün, IE5 senkron relüktans motora sahip ilk kompresör.”
GA VSDS’’nin, sabit hızlı emsallerine göre yüzde 21 daha yüksek serbest hava dağıtımına sahip güçlü bir kompresör olma özelliğiyle de fark yarattığını açıklayan Onur Çelik, “Bir VSDS ile müşteriler yatırım ve işletme maliyetlerinden büyük oranda tasarruf edebilirler. Birçok müşterimiz daha düşük kW’lık bu modelle ihtiyaç duydukları havayı alabilir, akıllı özellikleri sayesinde servis maliyetlerinden tasarruf edebilir” diye konuştu.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ