Makine Haber

Siemens Türkiye, Dijital Olgunluk Programı’nı hayata geçirdi

Dijital dönüşüm, endüstrilerin ana gündem maddesi olmaya devam ediyor. Türkiye’de 165 yıldır faaliyet gösteren Siemens de, ‘gelecek için bugünü dönüştürme’ hedefiyle iş ortaklarının dijital olgunluğunu geliştirecek Dijital Olgunluk Programı’nı hayata geçirerek, dönüşüme ivme kazandırmayı hedefliyor.

  • 26 Ekim 2021
Siemens Türkiye, Dijital Olgunluk Programı’nı hayata geçirdi

Dijital dönüşüm; endüstriden sanayiye, eğitim, turizm, kamu hizmetleri ve alt yapı sistemleri gibi sayısız iş kolunda önemini her geçen gün artırıyor. Dijital dönüşüm yalnızca süreçlerin iyileştirilmesi değil, şirketin rekabet gücünün korunması açısından da kritik bir önem taşıyor. Çağın gerekliliğine ayak uydurmak ve dijital dönüşümünü tamamlamak isteyen şirketler, alt yapı ve çalışan yatırımlarını artırsalar da, şirketin karakteristik özelliklerine uygun ve özgün bir yol haritasının belirlenmesi dönüşümde başarı sağlanmasının anahtarını oluşturuyor.
165 yıldır Türkiye’de olan ve sunduğu ürün ve çözümlerle müşterilerinin dijitalleşme süreçlerinde yol gösterici olan Siemens, bu kapsamdaki çalışmalarını bir adım daha öteye taşıdı. Ekosistemle birlikte büyüme hedefiyle “gelecek için bugünü dönüştürüyoruz” diyen Siemens Türkiye, iş ortaklarının dijital gelişimine katkı sunmak için Dijital Olgunluk Programı’nı hayata geçirdi. Program; mevcut dijital olgunlukların ölçülmesi, sonuçların ışığında ihtiyaca uygun çözüm paketleri hazırlanması ve bunların hayata geçirilmesi alanlarında Siemens’in iş ortaklarını destekliyor. Özellikle e-ticaret yatırımlarını hedef alan program ayrıca, her yıl düzenli olarak yapılan değerlendirmelerle sürdürülebilir bir ilerleme kaydedilmesini amaçlıyor. Siemens Türkiye Dijital Olgunluk Programı, sisteme dâhil olan iş ortağının dijital olgunluk seviyesinin iki yılda iki katına çıkarılmasını amaçlıyor.

Korucuoğlu: “Dijital dönüşüme ivme katmaya devam etmekten mutluluk duyuyoruz”
Siemens Türkiye Elektrik ve Elektrifikasyon Ürünleri Direktörü Eylem Korucuoğlu, konu hakkında yaptığı değerlendirmede şunları söyledi: “Hayata geçirdiğimiz yeni program ile; paydaşlarımızın pazarlama, satış, insan kaynağı, üretim ve satın alma gibi her alandaki dijital olgunluklarını tespit ediyoruz. Dijital Olgunluk Programı sayesinde; iş ortaklarımıza özel dizayn edilmiş eğitimler, dünyadan örneklerin paylaşılması, farklı markalar ile yapılan alt yapı anlaşmaları gibi desteklerimiz oluyor. Bu sayede, partnerlerimizin dijital dönüşüm süreçlerini kendilerine en uygun şekilde başlatmaları ve hedeflenen sürede tamamlamalarını mümkün kılıyoruz. Siemens Türkiye’nin 165. yılında iş ortaklarımızla birlikte dijital dönüşüme ivme katmaya devam etmekten mutluluk duyuyoruz.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ