Makine Haber

Siber saldırılara yeni nesil kalkan SecureReporter

Ağ teknolojileri alanında uçtan uca hizmet verebilme yeteneğine sahip olan Zyxel, işletmelerin bilgi güvenliğini en üst seviyeye çıkarmayı hedefliyor. Yapay zeka destekli yazılım çözümü SecureReporter ile firma, siber korsanlara karşı üstün koruma sağlıyor.

  • 26 Aralık 2019
Siber saldırılara yeni nesil kalkan SecureReporter

Zyxel

Dijital dönüşüm sürecinde işletmelerin her zaman yanında olan Zyxel, teknoloji yatırımları konusunda küçük işletmelere de danışmanlık hizmeti sunarak onları geleceğe hazırlıyor. Ağ teknolojileri alanında uçtan uca hizmet verebilme yeteneğine sahip olan firma, yazılım çözümü SecureReporter ile işletmelerin bilgi işlem altyapılarını siber saldırılara karşı koruyor. ATP güvenlik duvarı ve USG ürün serisi ile entegre çalışan bulut tabanlı akıllı analiz ve rapor servisi SecureReporter, kurumların bilgi teknolojileri yöneticilerinin iş yüklerini de hafifletiyor.

Dünya genelinde siber saldırılar son 10 yılda 27 kat arttı
Dünya genelinde siber saldırılar son 10 yılda 27 kat artış gösterdi. Global ölçekte 1 günde ortalama 1,6 milyon siber saldırı gerçekleşiyor. Son yıllarda görülen Stuxnet, NotPetya ve WannaCry vakaları sonrasında, siber saldırılar çok daha zararlı ve karmaşık bir hale geldi. Uzmanlar, siber atakların 2020 yılında daha da artacağını tahmin ediyorlar ve her ölçekten kurumun veri güvenliği alanında yatırım yapması için uyarıda bulunuyorlar.
İş sürekliliği için ağ altyapısının 7/24 hizmet sunabilmesi kurumların temel gereksinimleri arasında yer alıyor. İşletmelerin bu ihtiyacına cevap veren SecureReporter, dinamik yapısıyla tek noktadan bilgisayar ağlarının kolaylıkla yönetilmesine olanak tanıyor. Bünyesinde yapay zeka teknolojilerini barındıran yazılım çözümü sayesinde, ağ altyapısını proaktif bir şekilde izleyebilen şirket çalışanları; ağdaki herhangi bir güvenlik sorunu veya saldırıyı anında tespit ederek, zaman kaybetmeden hızlıca müdahale edebiliyorlar. PDF formatında şirketlere göre özelleştirilmiş rapor seçenekleri sunabilen çözüm, kurumun iş yapısı ile uyumlu farklı güvenlik uyarı mesajları üretebiliyor. Böylece, şirket çalışanlarının gerekli aksiyonları almalarını sağlıyor.

Mevcut yapısı, yeni eklemelerle çok daha işlevsel hale geldi
SecureReporter’ın mevcut yapısı, yeni eklemelerle çok daha işlevsel hale geldi. Örneğin; ürünün sandboxing, botnet filtreleme ve IP itibar analizi gibi kapsamlı raporlama ve tehdit analiz yeteneği, işletmelerin en doğru güvenlik strateji ile hareket etmelerine imkân tanıyor. İş gücü ve bütçe açısından kısıtlı kaynaklara sahip olan küçük işletmeler, ağ güvenliğini koruma altına almayı ek bir maliyet olarak görülebiliyorlar. Oysa, artan siber saldırılar karşısında iş sürekliliğini riske atmak istemeyen kurumsal firmaların ağ altyapısının güvende olması gerekiyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ